KINO MSN #3
„Chrust” Wilhelma Sasnala

• KINO MSN #3

Kadr z filmu Wilhelma Sasnala, „Chrust”, 2019.

[Na tarasie mężczyzna i kobieta. Mężczyzna stoi na głowie, z głową ukrytą w donicy. Kobieta stoi obok, trzyma długie, suche gałęzie.]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na filmowy czwartek online w ramach cyklu KINO MSN.

Film WIlhelma Sasnala „Chrust”, który zaprezentujemy dnia 16 kwietnia 2020 roku, o godz. 19:00, na naszym kanale YouTube, inicjuje cykl premierowych pokazów prac artystów polskich. To filmy zrealizowane w ostatnim czasie, stanowiące najświeższe nabytki Filmoteki Muzeum.

W kolejnych odsłonach cyklu zaprezentujemy ponadto filmy Wojciech Bąkowskiego, Artura Żmijewskiego, Jany Shostak i Jakuba Jasiukiewicza oraz Oskara Dawickiego.

Wilhelm Sasnal, „Chrust”, 2019, 12’29 min.

Najnowszy film Wilhelma Sasnala „Chrust” opowiada o mężczyźnie i kobiecie żyjących w izolacji od świata, w relacji z naturą i kosmosem, tworzących swój prywatny teatr absurdu. Konwencja kosmogonicznej opowieści o córce księżyca jest tutaj podporządkowana budowaniu prywatnej mitologii rodziny artysty, którą Sasnal tworzy w swoich filmach z nurtu „kina własnego” od początku twórczości. Filmowy język Sasnala jest przesiąknięty odniesieniami do podstawowych figur malarskich: martwej natury, portretu i pejzażu, przełamanych pełnym humoru i ciepła performensem.

LINK DO TRANSMISJI: youtube.com