Jesień z architekturą w Warszawie
Wieczór informacyjny

• Jesień z architekturą w Warszawie

Daniela Brahm, „Warsaw fighting city / statue of liberty“, 2009, dzięki uprzejmości Mirko Mayer Gallery, Kolonia

Jesień 2017 upłynie w Warszawie pod znakiem architektury, a odbywająca się już po raz dziewiąty WARSZAWA W BUDOWIE będzie tylko jednym z wielu wydarzeń zapowiadających nadchodzące zmiany w ścisłym centrum stolicy.

Biura miejskie, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe przygotowują liczne wydarzenia skierowane do mieszkańców, wpisujące się w bieżące procesy planistyczne i zwracające uwagę na najważniejsze wyzwania urbanistyczne przed jakimi stoi dzisiaj Warszawa. Mieszkańców czekają wystawy architektoniczne, dyskusje, konsultacje ważnych dla miasta projektów, spacery, warsztaty dla dzieci i dorosłych. Tej jesieni postawionych zostanie wiele pytań o przyszłość Warszawy. Między innymi pytanie o to, kiedy wreszcie – i w jaki sposób – zmieni się plac Defilad?

Podczas piątkowego spotkania zostanie podsumowany projekt Plac Defilad i zapowiedziane zostaną najważniejsze wydarzenia sezonu: WARSZAWA W BUDOWIE 9 oraz konkurs architektoniczny i konsultacje dotyczące Placu Centralnego.

Bogaty program Jesieni z Architekturą przybliżą: Michał Olszewski - zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Marlena Happach - architekt miasta, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, Maria Saloni-Sadowska - prezes zarządu OW SARP, Marcin Mostafa – OW SARP, pełnomocnik zarządu ds. Zodiaku, Grzegorz Lewandowski - projekt STUDIO Plac Defilad, Andrzej Skalimowski - Muzeum Warszawy oraz Tomasz Fudala - kurator festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

Cykl WARSZAWA W BUDOWIE 9Plac Defilad: krok do przodu
Wydarzenie Stanowisko Plac plac Defilad
12:00 Warsztaty WiejeDziałania otwarte dla dzieci i dorosłych plac Defilad
plac Defilad 1, Warszawa
13:00 Otwarcie Place w placuWeekend otwarcia festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE plac Defilad
plac Defilad 1, Warszawa
13:00 Oprowadzania Gospodarze oprowadzają Kiosk lustrzany (plac Defilad)
16:00 Warsztaty Pokoloruj teaTRRodzinne warsztaty plenerowe plac Defilad
plac Defilad 1, Warszawa
18:00 Spotkanie Wirtualna Strefa Ekonomiczna – Wokół ZnikaniaSpotkanie z twórcami Kiosku Lustrzanego: Natalią Romik i Maciejem Czeredysem Kiosk lustrzany (plac Defilad)
20:00 Spektakl PiłkarzeSpektakl TR Warszawa plac Defilad