Jakub Magoń z pracowni JMPA, Magdalena Garncarz, Szymon Hańczar oraz Marcin Podolec
Nowe Piętro. Młoda architektura, grafika i wzornictwo

• Jakub Magoń z pracowni JMPA, Magdalena Garncarz, Szymon Hańczar oraz Marcin Podolec

Muzeum Otwarte: Nowe Piętro.

„Nowe Piętro. Młoda architektura, grafika i wzornictwo” to cykl comiesięcznych spotkań z architektami, dizajnerami i grafikami z różnych miast i środowisk. Przedstawiciele trzech dyscyplin związanych z projektowaniem będą mieli okazję zaprezentować swoje prace, opowiedzieć o inspiracjach, sukcesach i porażkach. Zestawienie odmiennych postaw ma pokazać różne sposoby myślenia o kształtowaniu przestrzeni w dużej i małej skali. Nie mniej ważne od prezentacji wykonanych już projektów będą plany i cele twórców. Jaki wywrą wpływ na przyszły kształt polskich miast i życie ich mieszkańców?

Gośćmi najbliższego wieczoru będą: Jakub Magoń z pracowni JMPA (architektura), Magdalena Garncarz i Szymon Hańczar (wzornictwo) oraz Marcin Podolec (grafika):

Architektura
Jakub Magoń jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Po studiach działał w pracowni medusagroup, od 2010 roku prowadzi pracownię JMPA – Jakub Magoń Pracownia Architektoniczna. Wraz z Przemysławem Fojcikiem i Tomaszem Leszczyńskim (SUBarchitektura) oraz z Danutą Fredowicz (ESAL) wygrał konkurs na modernizację i rozbudowę warszawskiego Teatru Ochoty. Mieszka i pracuje w Katowicach.
www.jmpa.net

Wzornictwo
Magdalena Garncarz i Szymon Hańczar ukończyli studia we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na spotkaniu w Muzeum Sztuki Nowoczesnej projektanci obok własnych prac przedstawią zaobserwowane przez siebie przykłady „samorodnego projektowania”.
www.magdalenagarncarz.com
www.hanczar.com

Grafika
Grzegorz Hańderek dyplom uzyskał w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w pracowni wklęsłodruku. W katowickiej ASP prowadzi Pracownię Rysunku i Mlarstwa I Roku i pełni funkcję Dziekana Wydziału Artystycznego. Jest laureatem m.in. Excellent Prize 16th Space International Print Biennal w Seulu.
www.asp.katowice.pl

Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home.

Inne wydarzenia z tego cyklu: