Jakub Koźniewski, KameleonLab i Maja Ganszyniec
Nowe Piętro. Młoda architektura, grafika i wzornictwo

•  Jakub Koźniewski, KameleonLab i Maja Ganszyniec

Dom w Ślęzy. KameleonLab.

„Architektura-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na kolejne spotkanie z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Gośćmi najbliższego wieczoru będą: grafik Jakub Koźniewski, architekci ze studia KameleonLab i projektantka Maja Ganszyniec.

Architektura

KameleonLab to zespół działający od 2007 roku we Wrocławiu. Rafał SpecylakKuba Woźniczka otrzymali nagrodę publiczności w finale Akcji-Kreacji 2010 w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Są autorami m.in. Domu Czarna Kostka i Domu Katamarana.

Grafika

Jakub Koźniewski, założyciel interdyscyplinarnej grupy panGenerator jest autorem plakatów do wielu wydarzeń kulturalnych, organizowanych przez CSW w Warszawie czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej. panGenerator to interdyscyplinarna, nowomedialna grupa artystyczna, która za cel stawia sobie łączenie designu i ekspresji artystycznej z nowymi technologiami, działanie na styku wielu dziedzin i kooperację z przedstawicielami zróżnicowanych środowisk - inżynierów, projektantów mody, muzyków, programistów etc. Istniejąca od 2010 roku grupa bierze udział w wystawach i konferencjach poświęconych sztuce oraz projektowaniu nowych mediów, prowadzi wykłady i warsztaty w tym zakresie.

Dizajn

Maja Ganszyniec, studiowała na Wydziale Architektur Wnętrz krakowskiej ASP i w londyńskiej Royal College of Art, projektuje między innymi meble, lampy i poduszki. Laureatka pierwszej nagrody w organizowanym przez Meble Vox konkursie „2 w 1” (2008) www.majagan.com.