Jak robić książki o sztuce?

• Jak robić książki o sztuce?

design Ludovic Balland, fot. Bartosz Stawiarski

Jak robić książki o sztuce? spotkanie: 3 grudnia (piątek), godz. 18.00

Zapraszamy na spotkanie poświęcone trzem książkom, którymi Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rozpoczyna swoją działalność wydawniczą.

"1968-1989. Momenty zwrotne w polityce i sztuce" (reader z tekstami z międzynarodowego seminarium „1968-1989”), "Ion Grigorescu. W ciele ofiary" (pierwsza monografia charyzmatycznego artysty z Rumunii z wyborem jego prac) i "Warszawa w budowie 1" ("stopklatka" będąca zapisem zeszłorocznej edycji festiwalu) to numery 1, 2 i 3 w serii „Muzeum w budowie” - nasze pierwsze książki i nowy obszar działalności Muzeum.

Proponujemy rozmowę i o treści książek, i o ich formie graficznej. Czy książka o sztuce też ma być dziełem sztuki? Jak je dziś konstruować, skoro po dobre ilustracje wkrótce odsyłać będziemy czytelnika do zasobów cyfrowych? Czy w Polsce brakuje książek o sztuce współczesnej?

W spotkaniu, które poprowadzi Piotr Rypson, weźmie udział muzealny zespół redakcyjny: Marta Dziewańska, Katarzyna Szotkowska-Beylin (redaktorki serii) i Ludovic Balland (projektant serii; autor identyfikacji wizualnej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i wielu projektów międzynarodowych, m.in. dla Vitra Design Museum) oraz nasi goście: Przemek Dębowski, grafik, współzałożyciel wydawnictwa Karakter, wydawca m.in. książki „PGR. Projektowanie graficzne w Polsce” i Kuba Banasiak, bloger, krytyk, założyciel galerii Kolonie i wydawnictwa 40 000 malarzy.

Podczas spotkania wszystkie książki sprzedawane będą w cenach promocyjnych!