Jak poruszamy się po mieście? Integracyjne warsztaty rodzinne

• Zdjęcie. Dzieci siedzą po turecku w kręgu. Z boku napis: Warszawa w budowie. Walka o ulice. Festiwal.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na integracyjne warsztaty rodzinne w ramach wystawy „Walka o ulice”.

Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl, tel. 577 006 290

Jak poruszamy się po mieście – samochodem, rowerem, komunikacją miejską? A może chodzimy pieszo lub poruszamy się na wózku? Czego potrzebujemy, żeby przemieszczać się wygodnie i bezpiecznie?

W temat wprowadzi nas Paulina Pankiewicz, której prace zobaczymy na wystawie. Artystka często nawiązuje do przestrzeni miasta, którą opisuje w kontekście ruchu i czasu. Jeździ na rowerze, biega długodystansowo, jest przewodniczką biegową biegaczek i biegaczy niewidomych.

Po zwiedzaniu wystawy chętne osoby zaprosimy do wykonania zadania plastycznego: zbudujemy pojazdy, którymi chcielibyśmy poruszać się po mieście.
Scenariusz warsztatów opracowała Aleksandra Górecka – edukatorka doświadczona w pracy z dziećmi, w tym z dziećmi w spektrum autyzmu.

Opis dostępności:
- Przewidujemy różne aktywności: ruchowe, plastyczne, oparte na rozmowie. Elastyczny scenariusz pozwala zaangażować się dzieciom o różnych potrzebach.
- Przed warsztatami wysyłamy ilustrowany plan zajęć.
- Na początku spotkania omawiamy plan i czas trwania.
- Ograniczamy rozpraszające bodźce.
- Uruchamiamy sensorykę.
- Trudne pojęcia tłumaczymy na konkretnych przykładach.
- Korzystamy z ilustracji i piktogramów.
- Pracujemy w kameralnej grupie.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Kultura bez barier".

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮOprowadzanie w jęz. ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprawadzanie kuratorskie po wystawie z udziałem aktywistów miejskichWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprawadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
18:00 Debata Jak zakończyć walkę o ulice? O projektowaniu uniwersalnym miastaWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielskuWASZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprawadzanie kuratorskie po wystawie z udziałem artystów i studentów Uniwersytetu SWPSWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą