Jak działa przestrzeń?
Integracyjne zajęcia rodzinne

• Jak działa przestrzeń?

Fot. Bartosz Stawiarski

[Archiwalne zdjęcie przestrzeni w Muzeum, duże okno, miękkie kanapy, na ścianie mozaika Kazimierza Gąsiorowskiego]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty o budynkach i ich otoczeniu. Będziemy sprawdzać, jak architektura oddziałuje na nasze ciało i czy dobrze się w niej czujemy.

Od 13 lat podejmujemy temat przestrzeni wokół nas w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Edukację architektoniczną kontynuujemy przez cały rok, bo jest ważna dla rozwoju miasta przyjaznego człowiekowi.

Na warsztatach przyjrzymy się trzem sposobom doświadczania przestrzeni.
Zaczniemy od zbadania, jak odczuwamy przestrzeń za pomocą zmysłów: dotyku, węchu i słuchu. Podzielimy się wrażeniami i porównamy, co jest przyjemne dla różnych osób.

Potem przyjrzymy się przestrzeni zewnętrznej. Czy możemy do niej coś dodać, żeby była bardziej przyjemna? Poeksperymentujemy rysując i doklejając elementy na zdjęciach różnych miejsc.

Na koniec zrobimy makiety własnych budynków. Zaprojektujemy przestrzeń idealną dla siebie. Podczas ostatniego ćwiczenia damy Wam wybór: możecie wykonać je z nami lub zabrać materiały do domu i dokończyć później

Warsztaty prowadzi Aleksandra Górecka, doświadczona w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu. Staramy się zapewnić komfortowe warunki pracy:

• przed warsztatami wysyłamy ilustrowany przewodnik z planem zajęć
  • plan przypominamy na początku spotkania
  • trudne pojęcia tłumaczymy na konkretnych przykładach
  • korzystamy z ilustracji i piktogramów
  • pracujemy w małej grupie do 5 rodzin
  • Główna część zajęć trwa 1 godzinę

Zgłoszenia na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl i pod numerem 577 006 290
Prosimy o zgłoszenie, jeśli w warsztatach wezmą udział osoby z niepełnosprawnością uniemożliwiającą chodzenie po schodach (1. piętro).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Inne wydarzenia z tego cyklu: