Magda Lipska oprowadza po wystawie
„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA”

• Magda Lipska oprowadza po wystawie

Miriam Cahn, "b.t.", 01.08.2018. Dzięki uprzejmości artystki oraz Galerie Jocelyn Wolff, Paris i Meyer Riegger, Berlin/Karlsruhe

W każdą niedzielę o godzinie 16:00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA”.

Jest to pierwsza w Polsce monograficzna wystawa szwajcarskiej artystki Miriam Cahn, jednej z najważniejszych i najbardziej uznanych malarek drugiej połowy XX i początku XXI wieku. Od przeszło czterech dekad artystka daje świadectwo społecznym konfliktom, kryzysom i stanom wyjątkowym, snując namysł nad współczesną kondycją człowieka oraz sprawczością obrazu malarskiego wobec tematów takich jak wojna i przemoc, seksualność, natura, relacje rodzinne i śmierć.

Niestety z przyczyn obiektywnych zaplanowane na 5 stycznia 2020 roku oprowadzanie artystki Jadwigi Sawickiej nie odbędzie się. Po wystawie oprowadzi Magda Lipska.

Magda Lipska

kuratorka i teoretyczka sztuki. Pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jej ostatnie projektu kuratorskie obejmują: NIEPODEGŁE. Kobiety, niepodległość i dyskurs narodowy (2018), Danwen Xing. Dziennik intymny (2017), Gdyby dwa morza miały się spotkać (2015) wraz z Tarekiem Abou El Fetouh i After Year Zero (2015), projekt kuratorowany wraz z Anselmem Franke, Annett Busch i Heidi Ballet. Razem z Annett Busch i Marie-Hélène Gutberlet jest założycielką projektu badawczego „Women on Aeroplanes”, poświęconego (nie)obecności kobiet w afrykańskich ruchach narodowowyzwoleńczych.