Śnione w nocy w blasku dnia
Integracyjne zajęcia rodzinne

• Śnione w nocy w blasku dnia

Alicja Bielawska, "Śnione w nocy w blasku dnia", fot. Wojciech Radwański

[Praca artystyczna będąca podwieszoną u sufitu muzealnej kawiarni kompozycją wielokolorowych tkanin i ceramicznych kul]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na zimowe warsztaty inspirowane pracą Alicji Bielawskiej “Śnione w nocy w blasku dnia”.

Podczas warsztatów wykonamy mobile, czyli ruchome ozdoby. Może macie młodsze rodzeństwo? Czy nad jego łóżkiem wisi ruchoma zabawka? To też jest mobil! Mobile które my stworzymy, będzie można wykorzystać, żeby udekorować dom na zimę lub święta.

Inspiracją będą dla nas prace artystów i artystki. Przyjrzymy się wiszącej nad naszymi głowami instalacji Alicji Bielawskiej i obejrzymy zdjęcia mobili amerykańskiego rzeźbiarza Alexandra Caldera.

Nasze scenariusze konsultujemy z rodzinami z dziećmi w spektrum autyzmu i neurotypowymi. Dbamy o to, by warsztaty były przestrzenią integracji różnorodnych osób. Nasze zadania przetestowali przed warsztatami Katarzyna, Tadek i Władzio Kucharscy-Hornung.

Do udziału w warsztatach zachęcamy rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu lub z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestniczyć w zajęciach pomogą:

• przesłany zapisanym osobom przewodnik z informacjami o muzeum i przebiegu zajęć
  • plan przedstawiony na początku zajęć
  • krótszy czas trwania warsztatu (do 1 godz.)
  • przedstawienie abstrakcyjnych zagadnień za pomocą materiałów, których można samodzielnie doświadczyć
  • wykorzystanie prostego języka i piktogramów do wyjaśnienia kluczowych pojęć

Podziel się z nami wskazówkami, co może pomóc Tobie i Twojemu dziecku czuć się komfortowo podczas warsztatów. Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Obowiązują zapisy. Zgłoszenia i ewentualne uwagi prosimy kierować na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub pod numer 577 006 290.

Dziękujemy restauracji Paloma za udostępnienie swojej przestrzeni. Zachęcamy, by po warsztatach skorzystać z oferty śniadaniowej!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.