Integracyjne warsztaty rodzinne z artystką Martą Nadolle

• Na obrazie Aleksandry Waliszewskiej duży biały kot siedząc oblizuje sobie łapę. Patrzy na małe zwierzątka, które są zgromadzone na łące u jego stóp.

Aleksandra Waliszewska, bez tytułu, 2015, gwasz na papierze, 34,8 x 24,8 cm

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na Integracyjne warsztaty rodzinne z artystką Martą Nadolle. Tematem zajęć będą koty przedstawione na obrazach minionej wystawy Aleksandry Waliszewskiej.

Co będziemy robić?
- oglądać prace artystki, Aleksandry Waliszewskiej
- wymyślać historie z kotami w roli głównej
- odgrywać historie za pomocą kukiełek
- malować obrazy przedstawiające wymyślone historie

Od października warsztaty będą współprowadzić: malarka, Marta Nadolle (artystka pomoże dzieciom doskonalić warsztat malarski) oraz edukatorka Muzeum, Aleksandra Górecka. Kolejne zajęcia odbędą się 26 listopada i 17 grudnia.

Marta Nadolle urodziła się w 1989. Mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i w Warszawie. Głównym medium, którym się zajmuje jest malarstwo. Porusza tematy takie jak: miłość, alienacja, dojrzewanie, intymność, relacje z innymi ludźmi, osobiste emocje.

Zapraszamy dzieci w wieku: 5-12 lat
Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl, tel. 577 006 290

Opis dostępności:

- zajęcia prowadzi według autorskiego scenariusza Aleksandra Górecka – edukatorka doświadczona w pracy z dziećmi, w tym w spektrum autyzmu

- elastyczny scenariusz podzielony na krótkie zadania pozwala uczestniczyć w zajęciach dzieciom o różnych potrzebach

- przed warsztatami wysyłamy ilustrowany plan zajęć

- na początku spotkania omawiamy plan i czas trwania

- ograniczamy rozpraszające bodźce, uruchamiamy sensorykę

- trudne pojęcia tłumaczymy na konkretnych przykładach

- korzystamy z ilustracji i piktogramów

- pracujemy w kameralnej grupie

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Kultura bez barier".

Inne wydarzenia z tego cyklu: