Inauguracja programu edukacyjnego
Akademia Otwarta

• Inauguracja programu edukacyjnego

okładka folderu Akademia Otwarta projekt graficzny Błażej Pindor

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Akademia” organizowanego w ramach programu Muzeum Otwarte, edycja Akademia Otwarta.

Cykl „Akademia” został zorganizowany na warszawskiej ASP na zaproszenie prof. Mirosława Bałki. Proces zmian, jaki zachodzi aktualnie w strukturze tej uczelni i zmieniająca się kadra, są znakiem poszukiwania nowej formuły, nowej jakości. W serii spotkań w głównej auli ASP odbędą się rozmowy z profesorami, absolwentami akademii sztuk i muzealnikami. Są oni związani z europejskimi uczelniami, które dzięki często bardzo radykalnym wyborom i położeniu nacisku na wybrane elementy (uczenie teorii, uczenie przez artystów, etc) wykształciły specyficzne, dziś bardzo charakterystyczne sposoby, strategie i pomysły na pracę i formację artystów. Wspólnie z pracownikami warszawskiej uczelni przyjrzymy się różnym podejściom do edukacji artystycznej i zapytamy, jak uczyć sztuki, jak profilować uczelnie, jak „wychowywać” artystów.

W najbliższy piątek spotkanie z Raimundem Steckerem, dyrektorem Lehmbruckmuseum w Duisburgu i długoletnim dyrektorem Kunstverein w Düsseldorfie