Gra terenowa w Kurówku
Muzeum Sztuki Nowoczesnej wraz z Danielem Rycharskim oraz mieszkańcami Kurówka pragnie serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w grze terenowej odbywającej się na terenie miejscowości.
Kurówko na Mazowszu położone jest dzisiaj nieco na uboczu, z dala od rytmu wielkomiejskiego życia. Oprócz legend i pogańskich pozostałości stanowiących niewątpliwe o historycznym bogactwie regionu, tym co wyróżnia miejscowość, jest jej wkład w rozwój sztuk wizualnych. Od dłuższego czasu mieszkańcy z inspiracji Daniela Rycharskiego zapraszają sztukę współczesna na swoje podwórka, dachy i pola.
Zmienia to popularne przeświadczenie dotyczące sztuki publicznej, która kojarzy się z badaniem przestrzeni miasta. Wyjazd będą okazją do wspólnotowych działań oraz sposobnością do doświadczenia prawdy, że sztuka współczesna może wspaniale rozwijać się nie tylko w wielkomiejskich ośrodkach.
Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w grze terenowo- przygodowej, podczas której uczestnicy odkrywać będą miejscowe dzieła sztuki, ale również sprawdzać swoje umiejętności i wiedzę na temat wsi. Wspólnym zadaniem będą również warsztaty kulinarne poświęcone przepisom lokalnej kuchni i potrawom przyrządzanym z nieoczywistych składników.
Wyjazd i działania we wsi Kurówko są organizowane jako wydarzenie edukacyjne towarzyszące wystawie „Co widać. Polska sztuka dzisiaj” przygotowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Program podróży
10.00 Wyjazd spod siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ulicy Emilii Pater 51
12.00 Przyjazd do Kurówka. Gra terenowo-przygodowa
14.00 Warsztaty kulinarne poświęcone unikalnym potrawom regionu oraz czas na relaks.
16.00 Premiera filmu Kulturysta w reżyserii Anny Urbańczyk opowiadającego o mieszkańcach Kurówka i współtworzonych przez nich działaniach artystycznych.
17.00 Spotkanie integracyjne, wspólna zabawa i opowieści w budynku OSP Kurówko
20.00 Odjazd w stronę Warszawy,
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.