Geografie późnego kapitalizmu
Po końcu fotoreportażu

• Geografie późnego kapitalizmu

Allan Sekula, Military Air Show and Gulf War Victory Celebration. El Toro Marine Corps Air Station, Santa Ana, California. 28 April 1991

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na trzecie spotkanie w ramach cyklu Krzysztofa Pijarskiego „Po końcu fotoreportażu”.

Przedmiotem wykładu będzie twórczość Allana Sekuli, który od połowy lat 70. tworzy niezwykle ciekawą, słowno-obrazową archeologię świata późnego kapitalizmu. Artysta kreśli jego kolejne mapy docierając do coraz głębszych uwarstwień oraz nieoczekiwanych powiązań. Twórczość Allana Sekuli to rodzaj realizmu krytycznego, w którym spotykają się i pozostają w napięciu postawa refleksyjna i zaangażowana.

Krzysztof Pijarski jest fotografem, historykiem sztuki i tłumaczem, wykładowcą w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i w łódzkiej Szkole Filmowej.