Gala finałowa 19. i 20. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

• Gala finałowa 19. i 20. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na uroczystą galę finałową dwóch edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

Podczas tegorocznej wystawy finałowej konkursu Artystyczna Podróż Hestii spotykamy się z finalistami i finalistkami dwóch edycji: 19. oraz 20. Ten inspirujący dwugłos prowadzi odbiorcę przez trzydzieści wizualnych propozycji młodych adeptów sztuki z całej Polski. Przez wszystkie lata funkcjonowania konkursu na polskiej scenie artystycznej, udało się wytworzyć otwarte pole wzajemnych inspiracji, w którym głos artysty i odbiorcy nieustannie zachęca do łączenia różnych porządków, idei i środowisk.
Laureaci konkursu Artystyczna Podróż Hestii otrzymują możliwość miesięcznego pobytu w profesjonalnych i prężnych ośrodkach rezydencyjnych: Nowym Jorku i Wilnie. Ponadto, pięcioro młodych twórców weźmie udział w warsztatach art brandingowych w Sokołowsku, które pozwalają zgłębić mechanizmy współpracy między sztuką a biznesem. Oprócz nagród związanych z wyjazdami, przyznawana jest też Nagroda Specjalna Prezesa Grupy ERGO Hestia, Piotra M. Śliwickiego, jaką jest realizacja autorskiej interpretacji Raportu Rocznego firmy.

Finalistki i finaliści 20. edycji konkursu APH:
Kinga Burek, Anna Grzymała, Jan Kowal, Antoni Lisowski, Sylwia Marszałek-Jeneralczyk, Piotr Mlącki, Iwo Panasiewicz, Przemysław „Piniak” Piński, Maria Plucińska, Jan Porczyński, Justyna Streichsbier, Julia Woronowicz, Katarzyna Wójcicka, Ewelina Zając, Weronika Zalewska.

Finaliści i finalistki 19. edycji konkursu APH:
Natalia Galasińska, Veronika Hapchenko, Maja Janczar, Agata Jarosławiec, Adam Kozicki, Anna Kwiatkowska, Małgorzata Mycek, Michał Myszkowski, Grażyna Monika Olszewska, Karolina Pawelczyk, Anna Rutkowska, Ewelina Węgiel, Jan Eustachy Wolski, Bożena Wydrowska, Katarzyna Wyszkowska.

Nazwiska laureatek i laureatów zostaną ogłoszone w Muzeum nad Wisłą. Transmisję z ogłoszenia wyników będzie można obejrzeć na profilu konkursu Artystyczna Podróż Hestii na FB.