Gala finałowa
18. edycji konkursu APH

• Gala finałowa

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacja Artystyczna Podróż Hestii zapraszają na uroczystą galę finałową, która jest najważniejszym punktem tegorocznego przeglądu prac finalistek i finalistów 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

W piątek, 17 maja, o godzinie 19.00 poznamy nazwiska laureatów konkursu, którzy wyjadą na miesięczne rezydencje artystyczne do Nowego Jorku i Wilna; jedna z wyróżnionych osób otrzyma Nagrodę Specjalną, która daje możliwość realizacji komercyjnego projektu artystycznego we współpracy z mecenasem konkursu.

Przy okazji 18. wystawy finałowej - goście i zwiedzający Muzeum nad Wisłą mają okazję zobaczyć pracę zeszłorocznej laureatki Nagrody Specjalnej, Joanny Kunert. Artystka zaprezentuje projekt, będący efektem działania artystycznego przeprowadzonego z udziałem pracowników ERGO Hestii.

Wystawa finałowa 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii w Muzeum nad Wisłą pokazuje szerokie spektrum zainteresowań 25 młodych adeptów sztuki z całej Polski, którzy w skomplikowanych meandrach współczesności znajdują punkt zaczepienia dla swoich artystycznych poszukiwań.

Finalistki i finaliści 18. edycji konkursu APH:

Maciej Gąbka, Karolina Gołębiowska, Barbara Gryka, Martyna Hadyńska, Xue Jiang, Karol Kobryń, Mateusz Kowalczyk, Joanna Krajewska, Aleksander Krzystyniak, Natalia Laskowska, Karolina Łukawska, Karolina Mądrzecka, Maryna Sakowska, Magdalena Sendek, Anna Shimomura, Jana Shostak, Aleksander Sovtysik, Oliwia Thomas, Jakub Tschierse, Wiktoria Walendzik, Kamila Winnicka, Justyna Wiśniowska, Marek Wodzisławski, Irena Zieniewicz, Konrad Żukowski.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: