Finisaż

• Finisaż

KwieKulik (Przemysław Kwiek / Zofia Kulik), kadr z filmu Trip around Europe: West Germany, 1981, Archiwum KwieKulik

Podczas wieczoru odbędą się ostatnie oprowadzania kuratorskie: o relacjach pomiędzy artystami i dokumentującymi ich prace fotografami opowiadać będzie Maria Matuszkiewicz (Wspólnicy. Fotograf i artysta około roku 1970), tymczasem Barbara Piwowarska przybliży fenomeny artystyczne i pedagogiczne Kunstakademie w Düsseldorfie i ASP w Warszawie, oraz rezultaty metod i koncepcji rozwiniętych na tych uczelniach przez Josepha Beuysa i Oskara Hansena (Trzeci pokój).

W programie finisażu:
► Premierowy pokaz „filmu drogi” Trip around Europe: West Germany, będący zapisem podróży duetu artystycznego KwieKulik (Zofia Kulik i Przemysław Kwiek) z 1981 roku - z Polski do Niemiec i z powrotem.
► goście specjalni z Düsseldorfu
► wino i przekąski
► a ponadto przez cały dzień na wystawie Wspólnicy projekcja dwóch filmów powstałych we współpracy Kena JacobsaJacka Smitha: The Whirled (1957/61) i Blonde Cobra (1963).