Filmoteka Muzeum

• Filmoteka Muzeum

Wilhelm Sasnal, Mojave, 2006.

Inauguracja Filmoteki Muzeum 2 marca (piątek), godz. 19.00

Muzeum zaprasza na inaugurację Filmoteki - internetowego archiwum filmów tworzonych przez polskich artystów. Inauguracji dokona jej kurator Łukasz Ronduda. Gościem wieczoru będzie artysta Józef Robakowski - wspólnie z Łukaszem Rondudą opowiedzą o najciekawszych zjawiskach w polskim filmie artystycznym od lat 20. XX wieku do dziś.

Filmoteka Muzeum to projekt cyfryzacji oraz udostępniania w Internecie wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Na razie w Filmotece udostępnionych zostanie 400 filmów, docelowo obejmie ponad 1500 pozycji.

Kurator: Łukasz Ronduda
Współpraca: Adrian Antoniewicz, Aleksandra Kędziorek, Łukasz Mojsak, Bartosz Stawiarski

Filmoteka Muzeum dofinansowana jest ze środków programu Kultura+ Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komunikat! Wobec bardzo dużego zainteresowania użytkowników, serwery Filmoteki mogą w najbliższych dniach ulegać chwilowemu przeciążeniu. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy!