Filling the Frame
Seminarium i wykład Brandena W. Josepha

• Filling the Frame

Claes Oldenburg, Statue of Turning Woman..., Super-8mm film, 1969.

W ramach wystawy "Wspólnicy. Fotograf i artysta około roku 1970" Branden W. Joseph poprowadzi seminarium i wykład poświęcone roli fotografii i filmu w twórczości wybranych amerykańskich artystów. Tematem seminarium będzie fotograficzna i filmowa praktyka artystyczna Roberta Rauschenberga, Jacka Smitha i Kena Jacobsa.

W swoim wykładzie Branden W. Joseph opowie o mało znanych aspektach twórczości słynnego artysty pop Claesa Oldenburga, związanych z wykorzystaniem przez niego medium filmowego. Wykładowi będzie towarzyszył pokaz filmów artysty.

Wykład i seminarium w języku angielskim.

Seminarium ma charakter otwarty, ale prosimy o zgłoszenia na adres: malwina.kusmierowska@artmuseum.pl

Branden W. Joseph jest wykładowcą Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku i współtwórcą czasopisma "Grey Room", poświęconego architekturze, sztuce, mediom i polityce. Zajmuje się twórczością artystów amerykańskich powojennych, szczególnie tych, którzy w swojej praktyce łączą sztuki wizualne, muzykę i film. Jest autorem książek: Beyond the Dream Syndicate: Tony Conrad and the Arts after Cage (2008), Anthony McCall: The Solid Light Films and Related Works (2005) i Random Order: Robert Rauschenberg and the Neo-Avant-Garde (2003).