Emesenki: Wyspy, mapy i dalekie podróże
Sztuka dla najmłodszych

• Emesenki: Wyspy, mapy i dalekie podróże

fot. Patrycja Wojtas

Poprzez obserwację, rozmowę i działania manualne cykl wprowadza dzieci w niezwykły świat sztuki współczesnej.

Zajęcia składają się z krótkiej wycieczki po Muzeum i twórczego działania (w rolach głównych malowanie, sklejanie, rysowanie, konstruowanie i opowiadanie). Zakładamy aktywny udział opiekunów na zasadzie współpracy z dzieckiem. Wychodzimy z założenia, że muzeum to najlepsze laboratorium pomysłów i miejsce ćwiczenia wyobraźni, a przy okazji dobra przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

18 sierpnia zapraszamy maluchy w podróż. Odwiedzimy azjatyckie wyspy, poznamy ich mieszkańców i krążące między nimi opowieści.

Koncepcja i prowadzenie: Agnieszka Sinicka.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Agnieszka Sinicka

edukatorka, koordynatorka programów edukacyjnych i historyczka sztuki. Na co dzień zajmuje się koordynacją programu edukacyjnego „Laboratorium Edukacji Filmowej” organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracuje z działami edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracowniczka SPOTLIGHT KIDS – platformy promocji sztuki współczesnej dla dzieci, gdzie prowadzi zajęcia z obszaru sztuki współczesnej, a także wspomaga koordynację działań.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

11:00 Warsztaty Emesenki: Superbohaterki ISztuka dla najmłodszych MUZEUM nad Wisłą
13:00 Warsztaty Emesenki: Superbohaterki IISztuka dla najmłodszych MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Emesenki: biało na czarnymSztuka dla najmłodszych MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Emesenki: Jak stworzyć własnego stracho-stworkaSztuka dla najmłodszych MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Emesenki: Fantastyczne zwierzęta z Kurówka Sztuka dla najmłodszych MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Emesenki: Tło na pierwszym planieSztuka dla najmłodszych MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Emesenki: Uwaga! Idzie glinaSztuka dla najmłodszych MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Emesenki: Dlaczego kolory się gryzą?Sztuka dla najmłodszych MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Emesenki: wyraź się malarskim gestemSztuka dla najmłodszych MUZEUM nad Wisłą