Emesenki: Uwaga! Idzie glina
Sztuka dla najmłodszych

• Emesenki: Uwaga! Idzie glina

Gliniana figurka, Chamaizi, Kreta, 1900-1700 p.n.e, Muzeum Archeologiczne w Heraklionie
  • Emesenki: Uwaga! Idzie glina

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza najmłodszych miłośników sztuki na warsztaty z gliną w głównej roli.

Spójrzcie na swoje dłonie i stopy. Czy myśleliście kiedyś o tym, że wszystkie ręce, nogi i głowy są inne od pozostałych, a jednocześnie do nich podobne? Na zajęciach przyjrzymy się tym niezwykłym kształtom i zastanowimy się, jak poszczególne części ciała połączyć w jedną ludzką sylwetkę. Spróbujemy wykonać ludzką postać z jednego kawałka gliny i dowiemy się, czy glinę się faktycznie „lepi”, czy tylko tak się mówi?

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-5 lat. Zakładamy aktywny udział opiekunów. Prosimy o wypełnienie formularza z zapisami. Dzięki zapisom wiemy, ile przygotować materiałów na zajęcia. Pozwala to uniknąć zbędnego marnowania.

Uwaga! Bądźcie gotowe i gotowi na to, że glina brudzi, więc warto mieć ubrania, których nie szkoda ubrudzić albo też wziąć ze sobą fartuszek.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Inne wydarzenia z tego cyklu: