Emesenki: biało na czarnym
Sztuka dla najmłodszych

• Emesenki: biało na czarnym
    Mathieu Klebeye Abonnenc, Przedmowa do Broni dla Banty, 2009–2011. Dzięki uprzejmości artysty i Marcelle Alix, Paryż

Na kolejnym spotkaniu z cyklu będziemy ćwiczyć oczy z białym i czarnym kolorem.

Poprzez obserwację, rozmowę i działania manualne Emesenki wprowadzają dzieci w niezwykły świat sztuki współczesnej.

Zajęcia składają się z krótkiej wycieczki po Muzeum i twórczego działania (w rolach głównych malowanie, sklejanie, rysowanie, konstruowanie i opowiadanie). Zakładamy aktywny udział opiekunów na zasadzie współpracy z dzieckiem. Wychodzimy z założenia, że muzeum to najlepsze laboratorium pomysłów i miejsce ćwiczenia wyobraźni, a przy okazji dobra przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

Koncepcja i prowadzenie: Agnieszka Sinicka.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Agnieszka Sinicka

edukatorka, koordynatorka programów edukacyjnych i historyczka sztuki. Na co dzień zajmuje się koordynacją programu edukacyjnego „Laboratorium Edukacji Filmowej” organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracuje z działami edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracowniczka SPOTLIGHT KIDS – platformy promocji sztuki współczesnej dla dzieci, gdzie prowadzi zajęcia z obszaru sztuki współczesnej, a także wspomaga koordynację działań.