ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
Oprowadzanie po ukraińsku

• Zdjęcie. Widok kilku obrazów Aleksandry Waliszewskiej zawieszonych na ścianie.

Fot. Ania Szałas

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Opowieści okrutne. Aleksandra Waliszewska i symbolizm Wschodu i Północy” w języku ukraińskim.

Музей сучасного мистецтва в Варшаві запрошує на екскурсію українською мовою виставкою „Жорстокі розповіді. Александра Валішевська і символізм Сходу та Півночі”. Місце - Музей над Віслою (вул. Wybrzeże Kościuszkowskie 22). На подію запрошує Леся Шикірява - культурологиня, випускниця Національного університет „Острозька академія”, студентка магістерської програми The Graduate School for Social Research IFiS PAN, соціальна працівниця неурядової організації Польський Міграційний Форум. Разом з колегами займається підтримкою мігрантів в процесі інтеграції, налагодженням міжкультурного діалогу.
Біженці можуть відвідати захід безкоштовно.

Po wystawie oprowadzi Lesia Shykiriava - kulturoznawczyni, absolwentka uniwersytetu „Akademia Ostrogska”, obecnie studentka studiów magisterskich programu The Graduate School for Social Research, IFiS PAN. Jest pracowniczką organizacji pozarządowej Polskie Forum Migracyjne, razem z kolegami i koleżankami zajmuję się wsparciem migrantów w procesie integracji, nawiązaniem dialogu międzykulturowego.

*Wstęp w cenie biletu (15 złotych).

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie„Opowieści okrutne” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie„Opowieści okrutne” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Wykład Jak chłop oszukał diabła. Uwagi do nowych kosmogoniiWykład Valentinasa Klimašauskasa MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty SITODRUK Z PRACĄ ALEKSANDRY WALISZEWSKIEJWARSZTAT KWIACIARNI GRAFIKI MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Grażyna Bastek oprowadzapo wystawie „Opowieści okrutne. Aleksandra Waliszewska i symbolizm Wschodu i Pónocy" MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie w j. angielskim MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Agnieszka Smoczyńska oprowadzapo wystawie „Opowieści okrutne. Aleksandra Waliszewska i symbolizm Wschodu i Pónocy" MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie „Leć bajko w świat”Oprowadzanie Natalii Sielewicz z motywem baśni MUZEUM nad Wisłą