Dzień Wolnej Sztuki 2018
w Muzeum nad Wisłą

• Dzień Wolnej Sztuki 2018

fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do Muzeum nad Wisłą na powolne i uważne oglądanie wybranych dzieł sztuki, prezentowanych na wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji”.

Przy każdym z nich na uczestników czekał będzie przewodnik, zachęcając do świadomego patrzenia, podjęcia refleksji i odwagi do samodzielnego szukania odpowiedzi na pytania, które prowokuje każda z prac.

Wydarzenie odbywa się w ramach ósmej ogólnopolskiej edycji Dnia Wolnej Sztuki. Zapraszamy!

Zachęcamy do pozostania u nas na dłużej – tego dnia odbywa się w Muzeum szereg innych wydarzeń, w tym spotkania i specjalne oprowadzania przygotowane przez muzealnych wolontariuszy. Szczegóły w zakładce PROGRAM.

Program Dnia Wolnej Sztuki w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie:

12.00 – 13.00 Powolne oglądanie prac w towarzystwie przewodników:

Edi Hila, „Sadzenie drzew” (1972)
przewodniczka: Petra Skarupsky

Edi Hila, „Namiot na dachu samochodu” (2017)
przewodniczka: Bogna Stefańska

Edi Hila, cykl "Migracje" (1997-98)
przewodniczka: Agata Grabowska

Edi Hila, cykle „Przydrożne obiekty” (2001-2007) i „Paradoksy” (2010-2011)
przewodnik: Jakub Depczyński

13.00 – 13.30 Spotkanie podsumowujące dla uczestników Dnia Wolnej Sztuki.

Tego dnia zapraszamy również na:

12.00 – 14.30 Mutacje miasta. Działania otwarte dla dzieci w wieku 4-8 lat (Zuzanna Wesołowska i Bernard Wnuk).

13.00 Dwa równoległe oprowadzania wolontariuszek: Joanna Miakota poprowadzi spacer śladami transformacji widzianej przez pryzmat miejsc, przestrzeni i architektury, a Luiza Sierpińska, opowiadając o swoich ulubionych pracach, przybliży warsztat malarza, ze szczególnym uwględnienieniem wykorzystania fotografii w procesie twórczym.

14.00 Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” (Petra Skarupsky).

15.00 przeTRANSFORMOWANI – multimedialny pokaz i dyskusja na temat ujęć transformacji w dziełach polskich artystów w odniesieniu do prac Ediego Hili. Działanie zaproponowane przez wolontariuszy: Mariannę Łomżę, Aleksandrę Stocką i Davida Śniegockiego.

16.00 Oprowadzanie po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” (Jakub Depczyński).

17.00 Oprowadzanie szlakiem historii Albanii i biografii Ediego Hili ze wskazaniem na konteksty społeczno-polityczne prezentowanych prac. Na spacer po wystawie zaproszą wolontariusze: Marianna Łomża, Aleksandra Stocka i David Śniegocki.

18.00 Powolne oglądanie prac w towarzystwie wolontariuszy: Zuzanna Skupniewicz, Zuzanna Charkiewicz, Ada Kokot, Łukasz Dzieciuch i Maria Chrostowska.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku rosyjskim po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji”Тур на русском языке по выставке „Эди Хила. Художник трансформации” MUZEUM nad Wisłą
18:30 Spotkanie Spotkanie z Edim Mukąprowadzenie Joanna Mytkowska MUZEUM nad Wisłą