Dzień sportu

• Dzień sportu

fot. Tomasz Kaczor
  • Dzień sportu

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do Parku Rzeźby na Bródnie. Dzień Sportu to najciekawszy i najzdrowszy sposób na pożegnanie lata!

Z uwagi na niesprzyjające prognozy, przekładamy dzień sportu na inny termin. Tymczasem skupiamy uwagę na sobocie. Spotkajmy się na wydarzeniu finałowym XI rozdziału Parku Rzeźby

W ostatnią niedzielę września zapraszamy wszystkie i wszystkich chętnych i odważnych do wzięcia udziału w szeregu niezwykłych, łączących estetykę i atletykę konkurencji sportowo-artystycznych, które pozwolą rozwinąć nie tylko ciało, ale też ducha.

Osoby unikające nadmiernego wysiłku fizycznego zachęcamy do przybycia na Dzień Sportu w charakterze widzek i kibiców - gwarantujemy, że poszczególne aktywności dostarczą publiczności mnóstwo niezwykłych wrażeń wizualnych oraz moc sportowych emocji. Tego wydarzenia nie możecie przegapić - jak wiadomo, obecność na dniu sportu jest obowiązkowa!

Dzień Sportu w Parku Rzeźby na Bródnie nawiązuje do koncepcji George’a Maciunasa, jednego z inicjatorów i liderów międzynarodowego ruchu artystycznego Fluxus, który w latach 60. zaproponował zorganizowanie Flux Olimpiady, czyli trzydniowego wydarzenia łączącego elementy zawodów sportowych i działań artystycznych.

Idea igrzysk przez wiele lat rezonowała w środowiku artystycznym, jednak w pełnej formie udało się ją zrealizować dopiero w 2008 roku w londyńskim Tate Modern. Przygotowany przez nas program aktywności jest inspirowany przewrotnymi dyscyplinami i konkurencjami sportowymi stworzonymi w latach 60. i 70. przez samego Maciunasa oraz artystki i artystów związanych z Fluxusem.