Bajki o edukacji
Spotkanie warsztatowe poświęcone edukacji muzealnej dzieci i młodzieży

• Bajki o edukacji

Zajęcia dla dzieci w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fot. Iga Winczakiewicz

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza wszystkich, dla których bliskie są tematy edukacji artystycznej dzieci i młodzieży na spotkanie warsztatowe „Bajki o edukacji” będące kontynuacją projektu „Dziecko w centrum kultury”.

Spotkanie poprowadzi Hanna Zwierzchowska - stypendystka MKiDN, projektantka, edukatorka, współpracowniczka Działu Programowego Muzeum. Zaprezentuje wybrane sposoby nauczania wykorzystywane w europejskich Muzeach Sztuki Współczesnej i Nowoczesnej (Irlandia i Łotwa). A także opowie o edukacji nieformalnej przedstawionej na międzynarodowej konferencji Creative Learning Cookbook, która skupia się na takich narzędziach edukacyjnych, jak: pisanie, opowiadanie i rysowanie.

Wydarzenie składać się będzie z analizy sposobów nauczania i warsztatów nimi inspirowanymi.

W gronie edukatorów, animatorów i pracowników instytucji kultury zastanowimy się nad ścieżkami kształcenia artystycznego dla najmłodszych, i nie tylko.

Prowadząca

Hanna Zwierzchowska - artystka freelancerka i edukatorka. Obroniła dyplom z wyróżnieniem na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, studentka Accademia di Belle Arti w Bolonii, we Włoszech, absolwentka Studium Pedagogicznego przy ASP w Warszawie. Stypendystka programu Leonardo da Vinci oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Projekt

„Dziecko w centrum kultury” jest projektem sukcesywnie rozwijanym, zapoczątkowanym jako stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, skupiającym się na badaniach przeprowadzonych w Muzeach Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej we Włoszech, Portugalii i Anglii. Na ich podstawie zostały zaprojektowane zabawki – pomoce edukacyjne.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Słowo wstępu…………..............17.30

Rozdział I………….…………….17.45
Była sobie edukacja w Muzeach w Irlandii

Rozdział II……………………….18.15