Dziecięce strategie radzenia sobie z dorosłymi
warsztaty rysunkowe dla 6-12-latków

• Dziecięce strategie radzenia sobie z dorosłymi

ilustracja: Daniel de Latour

Na rynku wydawniczym istnieje cała masa poradników, jak dobrze wychować dziecko. Jak sprawić żeby nas słuchało? Co zrobić, by było grzeczne i mądre?

Dorośli chcą być dobrymi rodzicami i świadomie obcować z małymi ludźmi. Dzieci również mają pewne oczekiwania wobec dorosłych. Przez lata uczą się obsługi człowieka dorosłego, by w końcu przejść na drugą stronę i sami stać się dorosłymi. Ale zanim to nastąpi, trzeba trochę się namęczyć. W końcu dorośli koncentrują się na niezbyt atrakcyjnych rzeczach, wszystko wiedzą lepiej i martwią się na zapas.

W letnim numerze „Przekroju” bohaterowie seriali radzą jak wychowywać dzieci. Zainspirowani humorystycznym przewodnikiem, proponujemy odwrócenie ról. Podczas warsztatów opracujemy z dziećmi naszą własną rysunkowo-tekstową wersję, w której zaprezentujemy strategie i sposoby radzenia sobie z dorosłymi.

Warsztaty przygotowane we współpracy z „Przekrojem”.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Katarzyna Witt

historyczka sztuki i edukatorka związana od kilku lat z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie opracowuje programy edukacyjne dla dzieci, rodzin i szkół. Specjalizuje się w edukacji wizualnej, architektonicznej i globalnej. Pasjonatka literatury dziecięcej.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

12:00 Oprowadzanie Oprowadzanie Lusi, najmłodszej redaktorki “Przekroju”,po wystawie “Bestia, bóg i linia” MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Mapowanie światawarsztaty filozoficzne dla dzieci MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Ciałowaniewarsztaty choreograficzne dla dzieci MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Azja na horyzonciewarsztaty rodzinne w Polskim Języku Migowym z tłumaczeniem na język polski MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Ciałowaniewarsztaty choreograficzne dla dzieci MUZEUM nad Wisłą
14:00 Warsztaty Rodzinna niedziela z Kinem DzieciPokaz filmu „Miejsce na miotle” i warsztaty MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Podróż ornitologicznawarsztaty rodzinne dostosowane do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Przeplatanie, zakrywanie, nawarstwianiewarsztaty dla dzieci MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Kongres Migracyjnydebata dziecięca i warsztaty MUZEUM nad Wisłą