Działania otwarte
Warsztaty dla dzieci „Budujemy nowy dom”

• Działania otwarte

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, fot. Monika Orpik

Działania otwarte to propozycja spotkań edukacyjno-warsztatowych o luźnej formule. Po sukcesie poprzednich edycji, zapraszamy na kolejny cykl spotkań, tym razem na wystawach „Robiąc użytek”, „Chleb i róże”, „Po co wojny są na świecie”.

Na kolejnych Działaniach Otwartych będziemy rozmawiali o architekturze. Spacerując po budynku Emilii zastanowimy się, z jakich elementów musi składać się konstrukcja, aby stała się domem? Na czym polega minimalizm w architekturze? Z jakich nietypowych materiałów można zbudować prawdziwy dom? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukamy na wystawach, zaś punktem wyjścia do działania będą prace japońskiego architekta Schigeru Bany, który za swój projekt domów dla ofiar kataklizmów otrzymał w 2014 roku nagrodę Pritzkera. Opierając się na zaproponowanych przez niego rozwiązaniach technicznych wspólnie stworzymy prawdziwy dom z papieru!

Spotkanie jest bezpłatne i otwarte!

Inne wydarzenia z tego cyklu: