Dojrzali Wspaniali
zapraszają na wspólne oglądanie wystaw

• Dojrzali Wspaniali

fot. Found in Motion

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na cykl „Dojrzali Wspaniali zapraszają na wspólne oglądanie wystaw”. Spotkania odbywają się na wystawie w każdy czwartek między 14.00 a 15.30.

Na każdym spacerze zapoznajemy się z innymi dziełami sztuki. Omawiamy ich formę, technikę wykonania oraz interpretujemy przekaz artysty. Zastanawiamy się, na ile temat pracy związany jest z biografią artysty i w jakim stopniu ważny jest dla nas.

Spotkania prowadzą dwie Dojrzałe Wspaniałe opiekunki wystaw i przewodniczki, które dzielą się z uczestnikami i uczestniczkami swoją wiedzą i zachęcają do dyskusji.

Dyskusje artystyczne możemy zakończyć przy kawie w muzealnej kawiarni Powidoki – cena zniżkowa dla uczestników spotkań!

Nie obowiązują zapisy. Spotkania mają formułę otwartą, dołączyć można w każdej chwili. Udział w cenie biletu (0-1 zł).

Cykl powstał we współpracy z Fundacją Zaczyn od wielu lat działającą na rzecz osób starszych.

Jolanta Woch

absolwentka kierunku Ceramika w londyńskiej szkole projektowania Central Saint Martins College of Art & Design. Przez kilka lat pracowała w Victoria & Albert Museum gdzie organizowała oddolne oprowadzania w języku polskim. Interesuje się szeroko pojętą kulturą, architekturą i urbanistyką, ze szczególnym naciskiem na Warszawę. Entuzjastycznie pasjonuje się sztuką nowoczesną.

Aldona Doliszna

Filolog, ukończyła Uniwersytet Warszawski, uczy języka angielskiego. Dzięki córce artystce „odkryła” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie często pracuje jako wolontariuszka, a także oprowadza zwiedzających oraz opiekuje się wystawami. Pasjonuje się malarstwem sztalugowym, ale przede wszystkim nieprzewidywalnym i bajecznym batikiem.

Inne wydarzenia z tego cyklu: