DIS: #Thinkspiration
Nocny bieg z Noamem Chomskym

• DIS: #Thinkspiration

Pierwsza edycja performansu, 25.09.2014, fot. B. Stawiarski

W ramach wystawy „Ustawienia prywatnosci. Sztuka po internecie“ zapraszamy na ostatni bieg z amerykańskim kolektywem DIS, któremu patronuje filozof i działacz polityczny Noam Chomsky.

DIS to jedna z najbardziej znanych i progresywnych grup artystycznych związanych z nurtem postinternetowym. W swoich interdyscyplinarnych projektach, do których można zaliczyć ich kultowy „DIS Magazine”, sesje mody, jak również autorską bazę fotografii stockowej, kolektyw DIS eksploruje alternatywny język wizualny. Często sięga po estetykę reklamy i dizajnu korporacyjnego, poddając je przewrotnej, humorystycznej interpretacji.

Great Thinkers Tech Fit - to specjalna odzież sportowa zaprojektowana przez DIS. Na ubraniach znalazły się twarze „modnych“ wśród lewicowych środowisk filozofów (np. Slavoja Žižka, Noama Chomsky’ego i Bell Hooks), których wizerunek posłużył w kreowaniu produktu. DIS reinterpretuje strategię brandingu i marketingu nie tylko wobec przedmiotów, ale i ludzkiej tożsamości, zadając pytanie o nasze współczesne aspiracje związane z kultem ciała i konsumpcją idei.

Comiesięczny cykl performansów został pomyślany jako zabawa z konwencją nocnych biegów, w których biegacze i biegaczki w strojach Great Thinkers Tech Fit przemierzają ulice Warszawy pod osłoną nocy. Ostatni bieg odbędzie się po schodach na 43. piętro Hotelu Intercontinental.

Zapraszamy do udziału osoby w dobrej kondycji fizycznej.

Formularz zapisów pojawi się na tej stronie na tydzień przed wydarzeniem.

Polecamy:

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Wykład Kontra-internet Wykład Zacha Blasa Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
17:00 Oprowadzanie Wizualna nadekspresjaOprowadzanie tematyczne Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:00 Wykład Nowe media powszednie - rzecz o przetrwaniuWykład Wendy Chun Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie sobotniePo wystawie „Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskiePo wystawie „Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa