Czym jest „Wizja Zero”? Spotkanie z Tomaszem Toszą
WARSZAWA W BUDOWIE 14

• Na ścianie wisi papierowy plakat z czarnym naisem:\

Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Toszą, które poprowadzi Jan Mencwel, jeden z kuratorów wystawy „Walka o ulice" w ramach 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Nie da się mówić o ulicach bez poruszenia tematu bezpieczeństwa drogowego w mieście. Czym jest „Wizja Zero” opowie Tomasz Tosza, Zastępca Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie.

Tosza jest zwolennikiem spowalniania ruchu samochodów w miastach. Według niego człowiek nie jest w stanie dobrze oceniać odległości przedmiotów, gdy przekracza pewną prędkość. Nie jest też w ogóle w stanie niektórych rzeczy zauważyć. To dlatego kierowcy, którzy jadą za szybko i w kogoś wjeżdżają, mówią prawdę, że zobaczyli ofiarę w ostatnim momencie. Dlatego, jak przekonuje Tomasz Tosza, muszą jeździć wolniej.

Tomasz Tosza – zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie. Politolog, reportażysta, felietonista. Przez ostatnich 18 lat pracuje dla jaworznickiego samorządu odpowiadając za przygotowanie i wdrażanie kluczowych projektów inwestycyjnych, a od 2014 roku za realizację programu Vision Zero.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

12:00 Spacer Czucie miasta: dźwięki i słuch. Spacer samorzeczniczyWARSZAWA W BUDOWIE 14 Rotunda PKO, Marszałkowska 100/102
Marszałkowska 100/102, Warszawa
14:00 Spacer Chmielna – tradycja, wymazywanie, nowoczesnośćWARSZAWA W BUDOWIE 14 Miejsce zbiórki
,
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
11:00 Oprowadzanie Zwiedzanie Zajezdni Tramwajowej (gr. I)WARSZAWA W BUDOWIE 14 Zajezdnia tramwajowa „Praga"
Kawęczyńska 16,
13:00 Oprowadzanie Zwiedzanie Zajezdni Tramwajowej (gr. II)WARSZAWA W BUDOWIE 14 Zajezdnia tramwajowa „Praga"
Kawęczyńska 16,
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮOprowadzanie w jęz. ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Walka o ulice"WARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą