Czym jest opieka: nadzorem czy troską?
Spotkanie online

• Czym jest opieka: nadzorem czy troską?

fot. Sisi Cecylia

[Zdjęcie zrobione na wystawie, na ścianie wisi duży, dwunastometrowy transparent wyglądający jak koperta listu z napisanym hasłem "żyć nie, umierać", a u góry podwieszony jest sztandar opieki rodzinnej Daniela Rycharskiego]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie online. Za pomocą audiodeskrypcji edukatorka przybliży prace z wystawy WARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO poruszające temat opieki.

Spotkamy się w przestrzeni wirtualnej by starannie przyjrzeć się kilku wybranym pracom z wystawy „Coś wspólnego”, które łączy temat opieki i ochrony. Jedna z prac dotyczy opieki wzajemnej między ludźmi, druga – opieki człowieka nad przyrodą.

Wyrazami bliskoznacznymi dla opieki są takie o cieplejszym wydźwięku, jak troska, dbałość, pielęgnacja, asekuracja, lecz i suche jak dozór, nadzór, kontrola.

Porozmawiamy, czym dla nas jest opieka, jak można się dobrze i mądrze wspierać oraz sobie pomagać. Zastanowimy się, czy nasze doświadczenia mają coś wspólnego z przekazem, jaki płynie z dzieł artystek i artystów.

Spotkanie odbywa się poprzez platformę Zoom. LINK DO APLIKACJI

W razie pytań lub problemów technicznych prosimy o kontakt tel. 577 006 290, muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

12:00 Warsztaty Społecznie i ekonomicznie świadome korzystanie z platform cyfrowychWarsztaty z Janem Zygmuntowskim Online
16:00 Oprowadzanie Coś wspólnego zamkniętegoOprowadzanie kuratorskie Online
18:00 Debata Dobre praktyki pomaganiaJak pomagać, aby nie szkodzić? Online
18:00 Debata Zdrowie a życie we wspólnocie Online
17:00 Warsztaty RenegocjacjeWarsztaty interwencji krytycznej Online
18:00 Debata Postprawda a wykluczenie osób Głuchych Online
11:00 Warsztaty Mieszkać razemIntegracyjne warsztaty rodzinne online Online
,
18:00 Debata Gwałt. Historie z pamiętnika ocalałych (Survivors) Przemoc seksualna w Rwandzie i Kongo w kontekście kolonializmu Online
18:00 Spotkanie Wspólnota i wspólnotySpotkanie online Online