„Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?”
Pokaz filmu Michela Gondry'ego

  • „Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?”

Z okazji premiery kinowej „Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?” Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Against Gravity zapraszają na pokaz filmu, której towarzyszyć będzie komentarz do filmu Kuby Mikurdy oraz dyskusja.

Film „Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?” jest próbą pokazania niezwykle interesującej osobowości Noama Chomsky’ego, a także jego ciekawych, choć skomplikowanych naukowych teorii. Michel Gondry zdecydował się tu na wyjątkowy zabieg. Nie tylko prowadzi z naukowcem fascynującą i szczerą rozmowę, ale także ubarwił ją fantastycznymi animacjami, które w doskonały sposób obrazują na ekranie to, o czym opowiada Chomsky. Dzięki temu jego idee stają się znacznie bardziej zrozumiałe i przystępne dla widza. Chomsky zachęca widzów do ciągłej autorefleksji w ocenie świata, a przede wszystkim do stałego podważania tego, czym żywią nas media. W efekcie film zmienia się w prawdziwą wizualną i intelektualną ucztę, a jego tytuł to świadoma i nieco ironiczna zabawa językiem, która nawiązuje do teorii języka Chomsky’ego.

Film otrzymał wyróżnienie jury w konkursie głównym Millennium na 11. PLANETE DOC FILM FESTIVAL w 2014 roku. Polska premiera filmu odbyła się w maju tego roku na 11. PLANETE DOC FILM FESTIVAL, gdzie otrzymał wyróżnienie jury konkursu głównego Millennium, a Michel Gondry był gościem festiwalu.

Spotkanie poprowadzi krytyk filmowy Kuba Mikurda.

Dystrybutorem filmu „Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?” jest Against Gravity.

Trailer filmu:

Zabawny, prowokacyjny i niezwykle wciągający film światowej sławy reżysera Michela Gondry'ego, w którym prowadzi animowaną rozmowę z Noamem Chomskym -  jednym z największych myślicieli XX i XXI wieku.

Film "Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?" jest próbą pokazania niezwykle interesującej osobowości Noama Chomsky’ego, a także jego ciekawych, choć skomplikowanych naukowych teorii. Michel Gondry zdecydował się tu na wyjątkowy zabieg. Nie tylko prowadzi z naukowcem fascynującą i szczerą rozmowę, ale także ubarwił ją fantastycznymi animacjami, które w doskonały sposób obrazują na ekranie to, o czym opowiada Chomsky. Dzięki temu jego idee stają się znacznie bardziej zrozumiałe i przystępne dla widza. Chomsky zachęca widzów do ciągłej autorefleksji w ocenie świata, a przede wszystkim do stałego podważania tego, czym żywią nas media. W efekcie film zmienia się w prawdziwą wizualną i intelektualną ucztę, a jego tytuł to świadoma i nieco ironiczna zabawa językiem, która nawiązuje do teorii języka Chomsky’ego.

Film otrzymał wyróżnienie jury w konkursie głównym Millennium na 11. PLANETE DOC FILM FESTIVAL w 2014 roku.

Polska premiera filmu odbyła się w maju tego roku na 11. PLANETE DOC FILM FESTIVAL, gdzie otrzymał wyróżnienie jury konkursu głównego Millennium, a Michel Gondry był gościem festiwalu.

Więcej na temat filmu do przeczytana na stronie dystrybutora.

Zobacz także: