Czucie miasta: wzrok i przestrzeń. Spacer samorzeczniczy
WARSZAWA W BUDOWIE 14

• Na czarnym tle przedstawione są białe drogi tworzące plan miasta. W prawym górnym rogu znajduje się logo festiwalu Warszawa w Budowie.

Narodowe Archiwum Cyfrowe

Zapraszamy na pierwszy – z cyklu czterech – spacer samorzeczniczy pod tytułem „Czucie miasta: wzrok i przestrzeń" w ramach 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Na spacer zapraszają Małgorzata Szumowska, Sebastian Grzywacz.

Spacery samorzecznicze to doświadczenie Alei Jerozolimskich na odcinku tak zwanego. ścisłego centrum Warszawy. Przestrzeni o wielu funkcjach. Przestrzeni, którą każdego dnia przemierzają setki tysięcy ludzi – mieszkańcy_ki Warszawy i osoby odwiedzające stolicę.

Niezależnie od tego kim jesteśmy, skąd jesteśmy i dlaczego tu jesteśmy, to odcinek miasta, w którym rzadko się zatrzymujemy… Chyba, że w oczekiwaniu na tramwaj, czy autobus. Zatrzymajmy się na chwilę. Chodźmy na spacer! Doświadczmy wspólnie dobrze znanego fragmentu miasta z różnych perspektyw, usłyszmy opowieści o nim od różnych ludzi. Naszymi przewodnikami będą samorzecznicy_czki z niepełnosprawnościami. Proponujemy Ci spacer, chwilę uważności i zatrzymania. Proponujemy i Tobie, i nam, oddanie głosu osobom z niepełnosprawnościami i ludziom z ich najbliższego otoczenia. To oni i one pozwolą Ci poczuć miasto, doświadczyć jego mniej lub bardziej oczywistych odcieni.

Każdy spacer zaczyna się o godzinie 12:00. Trwa około godziny zegarowej. Za każdym razem spotykamy się pod Rotundą PKO, Marszałkowska 100/102.

Dostępność Trasa spaceru – na tyle na ile jest to możliwe w związku z jego tematyką - omija bariery architektoniczne. Podczas wydarzenia obecne będą osoby przygotowane do realizowania asysty.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub wparcia (na przykład asysty, audiodeskrypcji na żywo lub tłumaczenia PJM), napisz lub zadzwoń: - e-mail: fundacja@polskabezbarier.org - telefon/sms: 783-056-093

Poinformuj nas o swoich potrzebach z wyprzedzeniem - pozwolisz nam dzięki temu lepiej przygotować wydarzenie.

Działanie finansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu „Warszawa ma Standardy”

Małgorzata Szumowska i Sebastian Grzywacz
Reprezentanci Niewidzialnej Wystawy (niewidzialna.pl), Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna (fcen.com.pl), aktywiści, edukatorzy, wolontariusze.
Poprzez pozornie lekką formułę spotkań przemycają ogromnie ważne treści m.in. na temat wzroku oraz jego utraty, procesu zmiany, szacunku, akceptacji i różnorodności, a także pracy z psem przewodnikiem. Docierają do wielu grup wiekowych i społecznych, aby rozprawiać się z mitami oraz stereotypami dotyczącymi niepełnosprawności, a hasło #niewidzęproblemu to ich wizytówka, która otwiera niejedne drzwi!
Sebastian Grzywacz w sieci działa jako @odlotowyniewidomy.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

12:00 Warsztaty Warsztaty projektowania miastaGrupa 7-10 lat MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
14:00 Spacer Tamka – śródmiejski szlak dowiślańskiWARSZAWA W BUDOWIE 14 Miejsce zbiórki
,
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
16:00 Warsztaty Warsztaty projektowania miastaGrupa 10-12 lat MUZEUM na Pańskiej
17:00 Film Cały ten dźwiękProjekcja filmu w kinie Syrena KINO SYRENA
Rynek Starego Miasta 42,
12:00 Warsztaty Warsztaty projektowania miastaGrupa 13-16 lat MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮOprowadzanie w jęz. ukraińskim MUZEUM nad Wisłą