Czucie miasta: sensoryka. Spacer samorzeczniczy
WARSZAWA W BUDOWIE 14

  • Na czarno-białe satelitarne zdjęcie miasta naniesiono cztery czarne okręgi opisane: \

    Kornel Janczy, Too boring, 2022, marker na wydruku cyfrowym, 30x40 cm

Zapraszamy na drugi spacer samorzeczniczy pt. „Czucie miasta: sensoryka” w ramach 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Na spacer zapraszają: Aleksandra Sztajerwald, Anna Szcześniak oraz samorzecznicy i samorzeczniczki z Inicjatywy Autentyzm.

Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl lub 577 006 290

Spacery samorzecznicze to doświadczenie Alei Jerozolimskich na odcinku tak zwanego. ścisłego centrum Warszawy. Przestrzeni o wielu funkcjach. Przestrzeni, którą każdego dnia przemierzają setki tysięcy ludzi – mieszkańcy_ki Warszawy i osoby odwiedzające stolicę.

Niezależnie od tego kim jesteśmy, skąd jesteśmy i dlaczego tu jesteśmy, to odcinek miasta, w którym rzadko się zatrzymujemy… Chyba, że w oczekiwaniu na tramwaj, czy autobus. Zatrzymajmy się na chwilę. Chodźmy na spacer! Doświadczmy wspólnie dobrze znanego fragmentu miasta z różnych perspektyw, usłyszmy opowieści o nim od różnych ludzi. Naszymi przewodnikami będą samorzecznicy_czki z niepełnosprawnościami. Proponujemy Ci spacer, chwilę uważności i zatrzymania. Proponujemy i Tobie, i nam, oddanie głosu osobom z niepełnosprawnościami i ludziom z ich najbliższego otoczenia. To oni i one pozwolą Ci poczuć miasto, doświadczyć jego mniej lub bardziej oczywistych odcieni.

Każdy spacer zaczyna się o godzinie 12:00. Trwa około godziny zegarowej. Za każdym razem spotykamy się pod Rotundą PKO, Marszałkowska 100/102.

Dostępność Trasa spaceru – na tyle na ile jest to możliwe w związku z jego tematyką - omija bariery architektoniczne. Podczas wydarzenia obecne będą osoby przygotowane do realizowania asysty.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub wsparcia (na przykład asysty, audiodeskrypcji na żywo, słuchawek wyciszających lub tłumaczenia PJM), napisz lub zadzwoń: - e-mail: fundacja@polskabezbarier.org - telefon/sms: 783-056-093

Poinformuj nas o swoich potrzebach z wyprzedzeniem - pozwolisz nam dzięki temu lepiej przygotować wydarzenie. 


 

Anna Szcześniak – siostra dorosłego Damiana w spektrum autyzmu i współzałożycielka inicjatywy "Autentyzm - dla dorosłych z ASD". Absolwentka hebraistyki i iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie zajmuje się fundraisingiem w Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Przez ostatnie 4 lata związana z Fundacją Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce, w której tworzyła projekty edukacyjne dla amerykańskich potomków polskich Żydów i nie tylko.

Aleksandra Sztajerwald – członkini inicjatywy “Autentyzm - dla dorosłych z ASD”. Stypendystka MKiDN w dziedzinie zarządzania kulturą. Współautorka rekomendacji dla muzeów dotyczących programu Dostępność Plus, przygotowanych przez NIMOZ. Współpracuje z licznymi instytucjami kultury w całej Polsce, otwierając je na potrzeby
osób w spektrum autyzmu i osób z niepełnosprawnością intelektualną. Opracowuje, koordynuje autorskie i innowacyjne projekty, przygotowuje materiały z tekstem łatwym do czytania, testuje nowe rozwiązania, szkoli i doradza. Członkini Zarządu Fundacji SYNAPSIS.


Autentyzm – dla dorosłych z ASD
Oddolna inicjatywa Aleksandry Dybkowskiej, Anny Szcześniak i Aleksandry Sztajerwald stworzona w 2014 r. Są siostrami i przyjaciółkami dorosłych osób w spektrum autyzmu, a w ramach swoich działań organizują wydarzenia kulturalne, które stają się płaszczyzną wzajemnego poznania i zrozumienia dla dorosłych osób w spektrum i neurotypowych. Współpracowały z licznymi organizacjami i instytucjami kultury. Więcej na stronie Autentyzm – dla dorosłych z ASD na Facebooku.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

DzieńGodzinaNazwa wydarzeniaMiejsce wydarzenia
14:00 Spacer Twarda – warszawski palimpset ulicznyWARSZAWA W BUDOWIE 14 Miejsce zbiórki
,
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (Skwer Kpt. S. Skibniewskiego "Cubryny"), Warszawa
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮOprowadzanie w jęz. ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (Skwer Kpt. S. Skibniewskiego "Cubryny"), Warszawa
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Walka o ulice"WARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (Skwer Kpt. S. Skibniewskiego "Cubryny"), Warszawa
18:00 Spotkanie Czym jest „Wizja Zero”? Spotkanie z Tomaszem TosząWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (Skwer Kpt. S. Skibniewskiego "Cubryny"), Warszawa
12:00 Spacer Czucie miasta: dźwięki i słuch. Spacer samorzeczniczyWARSZAWA W BUDOWIE 14 Rotunda PKO, Marszałkowska 100/102
Marszałkowska 100/102, Warszawa
14:00 Spacer Chmielna – tradycja, wymazywanie, nowoczesnośćWARSZAWA W BUDOWIE 14 Miejsce zbiórki
,
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (Skwer Kpt. S. Skibniewskiego "Cubryny"), Warszawa
11:00 Oprowadzanie Zwiedzanie Zajezdni Tramwajowej (gr. I)WARSZAWA W BUDOWIE 14 Zajezdnia tramwajowa „Praga"
Kawęczyńska 16,