Czucie miasta: ruch i mobilność. Spacer samorzeczniczy
WARSZAWA W BUDOWIE 14

• Na czarnym tle pojawiają się białe pasy ustawione do siebie równolegle lub jeden za drugim nawiązujące do pasów drogowych. Grafikę również przecina szerszy pas w drobne, białe kropki przypominający asfalt.

Zapraszamy na ostatni spacer samorzeczniczy pt.„Czucie miasta: ruch i mobilność" w ramach 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Oprowadzają: Katarzyna Bierzanowska, Sławomir Florkowski i Magdalena Wojciechowska.

Spacery samorzecznicze to doświadczenie Alei Jerozolimskich na odcinku tak zwanego ścisłego centrum Warszawy. Przestrzeni o wielu funkcjach. Przestrzeni, którą każdego dnia przemierzają setki tysięcy ludzi – mieszkańcy_ki Warszawy i osoby odwiedzające stolicę.

Niezależnie od tego kim jesteśmy, skąd jesteśmy i dlaczego tu jesteśmy, to odcinek miasta, w którym rzadko się zatrzymujemy… Chyba, że w oczekiwaniu na tramwaj, czy autobus. Zatrzymajmy się na chwilę. Chodźmy na spacer! Doświadczmy wspólnie dobrze znanego fragmentu miasta z różnych perspektyw, usłyszmy opowieści o nim od różnych ludzi. Naszymi przewodnikami będą samorzecznicy_czki z niepełnosprawnościami. Proponujemy Ci spacer, chwilę uważności i zatrzymania. Proponujemy i Tobie, i nam, oddanie głosu osobom z niepełnosprawnościami i ludziom z ich najbliższego otoczenia. To oni i one pozwolą Ci poczuć miasto, doświadczyć jego mniej lub bardziej oczywistych odcieni.

Każdy spacer zaczyna się o godzinie 12:00. Trwa około godziny zegarowej. Za każdym razem spotykamy się pod Rotundą PKO, Marszałkowska 100/102.

Dostępność Trasa spaceru – na tyle na ile jest to możliwe w związku z jego tematyką - omija bariery architektoniczne. Podczas wydarzenia obecne będą osoby przygotowane do realizowania asysty.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub wparcia (na przykład asysty, audiodeskrypcji na żywo lub tłumaczenia PJM), napisz lub zadzwoń: - e-mail: fundacja@polskabezbarier.org - telefon/sms: 783-056-093

Poinformuj nas o swoich potrzebach z wyprzedzeniem - pozwolisz nam dzięki temu lepiej przygotować wydarzenie.

Katarzyna Bierzanowska – autorka inicjatywy Pełnoprawna na rzecz równego traktowania, tłumaczka audiowizualna, edukatorka, aktywistka, współzałożycielka kolektywu Artykuł 6., współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami i sektorem prywatnym w zakresie dostępności, intersekcjonalności i równego traktowania.

Magdalena Wojciechowska – zawodowo związana z Fundacją Polska Bez Barier, gdzie zajmuje się logistyką szkoleniową i social mediami. Porusza się na wózku elektrycznym, co jest jej siłą napędową do przełamywania barier, głównie w trakcie podróży i nurkowania, które uwielbia.

Sławomir Florkowski – od 17 lat porusza się na wózku i dzięki czemu doskonale rozumie, czym są bariery architektoniczne i jak z nimi walczyć. W związku ze swoim doświadczeniem stara się przekazywać ludziom wiedzę na temat barier, również tych w naszych głowach. Szkoleniowiec, instruktor aktywnej rehabilitacji, rugbysta, trener młodzieżowej drużyny rugby, kierowca sportowy i ogromny wielbiciel motoryzacji.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

12:00 Warsztaty Koła, pedały, hamulceWeekendowy warsztat rodzinny MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮOprowadzanie w jęz. ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
17:00 Film Dlaczego Właśnie Rower? Projekcja filmu w kinie Syrena KINO SYRENA
Rynek Starego Miasta 42,
17:00 Oprowadzanie Czego nie widać na wystawie „Walka o ulice”Oprowadzanie z audiodeskrypcją MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Jak poruszamy się po mieście? Integracyjne warsztaty rodzinne MUZEUM nad Wisłą