Czosnek Studio prezentuje: United People of the Internet
Oraz debata „Przodownicy sieci” z okazji premiery 6. numeru Magazynu Szum

• Czosnek Studio prezentuje: United People of the Internet

W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie” zapraszamy na pokaz najciekawszych prac nadesłanych na portal UPOTI.COM przygotowany we współpracy z grupą Czosnek Studio.

Strona jest publiczną platformą wymiany obrazków, linków i filmów nadsyłanych przez użytkowników, która tworzy w ten sposób uniwersalny portret internetowego plemienia Upoti – United People of the Internet. W trakcie pokazu artyści związani z Czosnek Studio - Katarzyna Przezwańska, Tymek Borowski i Rafał Dominik - zaprezentują selekcję najciekawszych materiałów. Spotkanie poprowadzi Tomasz
Pilikowski, twórca strony na Facebooku „Beka z performance”.

Przed pokazem UPOTI w Muzeum zapraszamy na debatę z okazji premiery 6. numeru magazynu Szum, zatytułowaną „Przodownicy sieci”, która odbędzie się w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie o godzinie 17:00. Gośćmi Romualda Demidenko będą artyści Laura Pawela, Radosław Tereszczuk, Mariusz Libel (Grupa Twożywo) oraz kuratorka wystawy „Ustawienia prywatności”, Natalia Sielewicz. Rozmowa będzie dotyczyć tematu numeru – wpływu Internetu na polskie środowisko artystyczne, sztukę i życie codzienne od 1995 roku do dziś.

Harmonogram:

17:00 - Debata - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, duża aula w budynku Rektoratu
19:00 - Pokaz UPOTI Czosnek Studio w audytorium Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Laura Pawela – artystka, ukończyła rzeźbę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2006 roku prowadziła Pracownię Gościnną. Studiowała także w Instytucie Sztuki w Opolu, Schloss Akademie w Niemczech oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w 2002 roku projektem Reallaura, który używając telefonii komórkowej, dowcipnie komentował zmiany zachodzące w społeczeństwie informacyjnym. Pawela zajmuje się instalacją, video-artem, tworzy obiekty, rzeźby, fotografie. Obecnie pracuje nad monumentalnym filmem Różowy Horyzont. Współpracuje z londyńską galerią IMT.

Natalia Sielewicz – historyczka sztuki i kuratorka w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Zajmuje się przede wszystkim filmem i performansem, organizatorka corocznego festiwalu filmowego Kinomuzeum oraz wydarzeń performatywnych w ramach programu Performans w Muzeum. Kuratorka wystawy "Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie". Jest
 absolwentką Central Saint Martins College i Courtauld Institute of Art w Londynie.

Romuald Demidenko – współpracuje z CSW Zamek Ujazdowski. Razem z Gregorem Różańskim założył platformę New: Art Center, promującą nowoczesne strategie kuratorskie. Wcześniej kurator w BWA w Zielonej Górze, gdzie, między innymi, zorganizował wystawę IS IT ART OR IS IT JUST (2014).

Mariusz Libel – artysta, wraz z Krzysztofem Sidorkiem tworzył grupę Twożywo (od 1998 do 2011 roku). Duet zajmował się działalnością street-artową, ale i umieszczał swoje prace w Internecie, współpracował także ze stroną nnk.art.pl, promującą polski net art. Z wykształcenia jest socjologiem.

Radosław Tereszczuk – w połowie lat 90. pionier polskiego Internetu oraz muzyki elektronicznej, teoretyk i praktyk sztuki opartej o technologię. Wynalazca oraz ekspert z obszaru relacji fizyki i psychologii. Aktualnie rozwija matematyczno-informatyczną metodykę tworzenia i uruchamiania programu wykonywalnych modeli reprezentujących złożone organizacje biznesowe. Dumny mąż i ojciec.

Tomasz Pilikowski - zajmuje się sztuką video, sztuką Internetu, found footage, filmem. Absolwent wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (specjalność m.in. w Pracowni Sztuki Operatorskiej). W 2007 obronił tytuł magistra w Szkole Głównej Handlowej (praca poświęcona roli koloru w postrzeganiu przedsiębiorstw). Wraz z Oskarem Dawickim brał udział w projekcie "1na1 mistrz uczeń" organizowanym przez "Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę" w ramach którego powstał film "Symultana" z udziałem m.in. Jerzego Urbana. Twórca strony na Facebooku "Beka z performance".

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Spotkanie Ciała w przestrzeni: seks i tożsamość a upadek tego co cyfrowe i fizyczneSpotkanie z Karen Archey Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskiePo wystawie „Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:00 Performans Jesse Darling: Habeas Corpus ad SubjiciendumPerformans z Powerpointem, tekstem i zrzutami ekranu albo pewnego rodzaju wyznanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie sobotniePo wystawie „Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:00 Film Total Body Conditioning / Gdzie jest moje ciało?
Projekcja filmów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:00 Wykład Niech sczezną internetySpotkanie z Wojciechem Orlińskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa