Człowiek jako podmiot i przedmiot sztuki
Warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku

• Człowiek jako podmiot i przedmiot sztuki

Widok wystawy "Zofia Rydet. Zapis, 1978-1990", fot. B. Stawiarski

Wydaje się, że człowiek jest najczęstszym tematem wszelkich działań twórczych. Wszak każdy z nas jest najbardziej zainteresowany sobą samym.

Nie ma zaś innej metody dowiedzenia się czegoś o sobie, jak tylko szukanie własnego „lustrzanego odbicia” w innych ludziach. W sztuce może być mowa o różnych aspektach bycia człowiekiem, społecznym, kulturowym, biologicznym, indywidualnym i zbiorowym. Z pewnością warto to prześledzić i znaleźć, być może, własną definicję człowieka.

Wydarzenie odbywa się w ramach VIII edycji Dnia Otwartego w Muzeach i Instytucjach Kultury dla Osób Niepełnosprawnych. Program Dnia Otwartego w warszawskich instytucjach do znalezienia na stronie.

Rezerwacja: tel. (48 22) 596 40 10 lub zapisy@artmuseum.pl

Zajęcia są prowadzone przez Karolinę Żyniewicz - absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, artystkę wizualna, która sztukę traktuje jako najszersze możliwe pole badawcze. Interesuje ją twórczy eksperyment z udziałem różnych form materii organicznej, w tym ludzi. Jej działania mają charakter interdyscyplinarny, na pograniczu sztuki i nauki, głównie biologii. Niezwykle istotny jest dla niej edukacyjny wymiar sztuki (stąd m.in. współpraca z działem edukacji MSN). Tworzy sytuacje badawcze dotyczące stanów granicznych, obrzydzenia, odrzucenia, lęku. Stawia na bezpośrednie relacje międzyludzkie oraz relacje człowieka z innymi istotami żywymi, promując ideę posthumanizmu. Ostatnio żyje i pracuje twórczo z owadami. Z jej twórczością można zapoznać się na stronie.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie „Zapis” – ale czego? Oprowadzanie tematyczne Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimPo wystawie „Zofia Rydet. Zapis, 1978-1990” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie Po wystawie „Zofia Rydet. Zapis, 1978-1990” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
16:00 Warsztaty Sposoby patrzenia na fotografięWarsztaty dla dorosłych Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
13:30 Warsztaty Mój „Zapis”Warsztaty dla dzieci Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia