Ćwiczenie ze wspólnoty
Spotkanie online

• Ćwiczenie ze wspólnoty

fot. Sisi Cecylia

[Zdjęcie zrobione na wystawie, na ścianie wisi duży, dwunastometrowy transparent wyglądający jak koperta listu z napisanym hasłem "żyć nie, umierać"]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie online. Za pomocą audiodeskrypcji edukatorka przybliży prace z wystawy WARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO.

Pandemia to wielkie ćwiczenie ze wspólnoty; z jednej strony przyniosła izolację, wynikającą albo ze strachu o prywatne przetrwanie, albo z nakazu władzy. Z drugiej – od pierwszych dni blokady zaczęły działać akcje samopomocowe. Szycie maseczek przez krawcowe, dostarczanie przez bary obiadów do szpitali, akcje różnych środowisk na rzecz publicznych zbiórek, działania sąsiedzkie to przykłady wielu aktów i gestów solidarności.

Wspólnota pojawiła się tam, gdzie państwo okazywało się bezsilne. Jednocześnie miejscem powstawania wspólnot stawały się ulice i place podczas dopominania się o prawa, w tym o prawo do zagarnianej przez władzę przestrzeni publicznej. A przecież otwarta przestrzeń jest - mimo wszystko - bezpieczniejszym miejscem spotkań, gdzie możemy próbować tworzyć relacje, których w tym roku potrzeba bardziej niż zwykle.

Spotkanie odbywa się poprzez platformę Zoom. LINK DO SPOTKANIA.

W razie pytań lub problemów technicznych prosimy o kontakt tel. 577 006 290, muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Wykład Projektowanie miast w czasie kryzysu klimatycznego Online
16:00 Dyskusja Rozmowa o akcji „List”Prowadzi Paweł Żukowski Online
,
16:00 Oprowadzanie HISTORIA JEDNEJ PRACY: LISTOprowadzanie Pawła Żukowskiego Online
18:00 Dyskusja Obce ciało? ZA*Grupa Online
18:00 Performans Rizdvo 6 Misterium Etnoerotyczne Online
18:00 Debata NiewidoczniInstytucje kultury wobec kryzysu bezdomności Online
18:00 Debata Tożsamość a widzialność Osoby ciemnoskóre w polu kreatywnym Online
,
14:00 Oprowadzanie Zapach początku, zapach końcaOprowadzanie kuratorskie Kamila Pierwszego Online
15:00 Warsztaty Rzeczy, które robimy razemwarsztaty Marianny Dobkowskiej Online