Ćwiczenia z Zeszytem
Warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli

• Zdjęcie. Czwórka dzieci leży na podłodze przykryte rozwiniętym pudełkiem z materiału w kolorze kremowym.

fot. Stanisław Boniecki

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza nauczycieli i nauczycielki szkół podstawowych na spotkanie, podczas którego zaprezentujemy zestaw ćwiczeń przygotowanych na bazie drugiej edycji programu “Formy podstawowe”.

Zarejestruj się za pomocą formularza on-line:

W warsztatowej i aktywnej formie przedstawimy praktycznie opracowany materiał zachęcający do twórczych działań w szkole. Razem z nauczycielami i nauczcyielkami spróbujemy wybranych aktywności z publikacji “Zeszyt ćwiczeń”, aby przygotować ich do samodzielnej realizacji sceanriuszy z uczniami i uczennicami.

“Zeszyt ćwiczeń” to publikacja, dzięki której sztuka współczesna staje się zabawą, a każda szkoła może zmienić się w ekscytującą wystawę i przestrzeń kreatywnej współpracy między uczniami i uczennicami. “Zeszyt ćwiczeń” to gotowe scenariusze działań, które powstały z doświadczenia nauczycielek, edukatorek i uczennic. Skrypty aktywności pozwalają przeprowadzić twórcze działania inspirowane pomysłami i dziełami współczesnych artystek i artystów.

Publikacja powstała po doświadczeniach “Form podstawowych” - cyklicznego programu skierowanego do uczennic i uczniów, realizowanego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego (Fundację EFC). Co możemy zrobić ze sztuką? Czym może być wystawa? Czego możemy się nauczyć od artystek i artystów? Czy poprzez kontakt ze sztuką powstaje wiedza? I w końcu: jak rozumieć sztukę lub jak czerpać przyjemność z jej nierozumienia? Szukaliśmy formuły, która da uczennicom i uczniom narzędzia do tworzenia odpowiedzi na wyżej postawione pytania. Dzięki “Zeszytowi ćwiczeń” sztuka współczesna może zawitać do każdej szkoły, a nauczyciele mogą korzystać z gotowych rozwiązań do przeprowadzenia kreatywnych lekcji.

Uczestnicy i uczestniczki otrzymają zaświadczenia o udziale w warsztacie doskonalącym umiejętności zawodowe.

Scenariusze działań: