Co się mówi dziewczynom?
działania rodzinne

  • Co się mówi dziewczynom?

    fot. Kuba Mozolewski

Czy są takie zdania, które słyszą tylko dziewczyny? Czy są takie słowa, które podcinają skrzydła?

W języku, którego używamy na co dzień, często kryją się niesprawiedliwe stereotypy. Brak jednakowego traktowania chłopaków i dziewczyn przenika wiele dziedzin naszego życia – od zwykłej codzienności po wielkie narracje historii. Spróbujemy przyjrzeć się tym mechanizmom i językowym kliszom, za pomocą których działają, by zrozumieć, że mimo tego, że są wielokrotnie powtarzane, wcale nie muszą być prawdą, a my możemy się im aktywnie sprzeciwiać.

Warsztaty są częścią cyklu „Po co dzieciom artyści?” i towarzyszą wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Diana Grabowska

artystka wizualna, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, swoją aktywność artystyczną sytuuje w tzw. poszerzonym polu rzeźby, tworząc na granicy kilku dyscyplin plastycznych. Stypendystka Programu Młoda Polska i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatorka projektu Poniżej Pasa. Od 2012 roku angażuje się w różne projekty Muzeum, między innymi prowadząc warsztaty.

Marta Maliszewska

edukatorka w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Studentka filozofii, historii sztuki i animacji kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się związkami sztuki i polityki.

Inne wydarzenia z tego cyklu: