Refugees Welcome 2019

Daniel Rycharski, "Ogród zimowy", 2013

Jadwiga Sawicka, "Odruchy protestu", akryl, papier, 2018

Zofia Gramz, "Czas to pieniądz", tusz, papier, 2011

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacja Ocalenie zapraszają do Muzeum nad Wisłą na 3. edycję charytatywnej aukcji sztuki z okazji Światowego Dnia Uchodźcy, na rzecz programu Refugees Welcome.

W tym roku swoje prace na aukcję przekazało ponad pięćdziesiąt artystów i artystek sztuki nowoczesnej, wśród nich Monika Sosnowska, Wilhelm Sasnal, Paweł Althamer, Aneta Grzeszykowska, Maurycy Gomulicki i Dorota Buczkowska.

Cały dochód ze sprzedaży dzieł przeznaczony zostanie na wsparcie programu Refugees Welcome. Na zeszłorocznej aukcji zebrano rekordową kwotę 75 tys. złotych, dzięki której udało się pokryć całoroczny budżet programu.

Program Refugees Welcome Polska łączy uchodźców z warszawiakami, którzy chcą udostępnić im pokój w swoim domu oraz z wolontariuszami, którzy pomagają im w poznawaniu stolicy. Program wspiera ponadto integrację obcokrajowców z polskim społeczeństwem, otwiera drogę do wzajemnego poznania i przełamuje stereotypy. W 2018 roku z programów mieszkaniowych Fundacji skorzystało ponad pięćdziesiąt osób.

Katalog aukcji dostępny online: Aukcja Refugees Welcome 2019 - katalog aukcyjny

Więcej informacji o aukcji: tutaj.
W aukcji wziąć można udział osobiście lub online poprzez portal sztuki Artinfo.pl

Dokumentacja fotograficzna: