Bruno Munari: Malowane światłem
Warsztaty w domu Hansenów w Szuminie

• Bruno Munari: Malowane światłem

Bruno Munari, Direct Projection (The first slide frame), 1950, Miroslava Hajek Archive

W ostatni weekend maja w domu Oskara i Zofii Hansenów w Szuminie odbędą się warsztaty inspirowane twórczością włoskiego artysty i projektanta, Bruna Munariego.

Włoski artysta i projektant, Bruno Munari (1907-1998) zasłynął jako twórca inspirujących przyrządów edukacyjnych, których celem było pobudzenie kreatywności drzemiącej w każdym człowieku. Prowadzone przez niego „warsztaty dotykowe” i projektowane „nieczytelne książki” miały rozbudzać zainteresowanie otaczającym światem i ćwiczyć zmysły odbiorców sztuki już od najmłodszych lat.

Podczas warsztatów prowadzonych przez znawczynie twórczości Munariego, Miroslavę Hajek i Azaleę Seratoni, przyjrzymy się bliżej jego metodzie „Proiezioni dirette”, tworząc efemeryczne świetlne kompozycje z elementów znalezionych w szumińskim ogrodzie.

Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkich bez względu na posiadane umiejętności artystyczne, wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego. Obowiązują zapisy poprzez formularz zamieszczony na stronie Muzeum pod wydarzeniem. Udział w warsztatach jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Limit miejsc: 12 osób.

Program został zrealizowany we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

10:00 Warsztaty Bruno Munari: Dotykaj!Warsztaty rodzinne Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
10:00 Wycieczka Szumin Wycieczka do domu Zofii i Oskara Hansenów Dom Hansenów w Szuminie
ul. Mlekicie 4, Szumin, gm. Łochów
10:00 Warsztaty Otwarta forma naturyWarsztaty dla dzieci w domu Hansenów w Szuminie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa