Bruno Munari: Dotykaj!
Warsztaty rodzinne

• Bruno Munari: Dotykaj!

Praca inspirowana ćwiczeniem "Proiezioni dirette" Bruna Munariego (C) Portobeseno, Flickr.com, CC BY-NC-ND 2.0

Z okazji Dnia Dziecka w domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie odbędą się warsztaty rodzinne inspirowane twórczością włoskiego projektanta, Bruna Munariego.

„Nie dotykaj!” - czy tak samo często słyszymy: „nie słuchaj” lub „odwróć wzrok”? Bruno Munari (1907-1998), włoski artysta i projektant, często zastanawiał się, czemu to właśnie zmysł dotyku spotykają takie ograniczenia. „Warsztaty dotykowe”, prowadzone przez niego od lat siedemdziesiątych, miały przeciwdziałać temu trendowi i ćwiczyć zmysł dotyku już od najmłodszych lat.

Warsztaty inspirowane metodami Munariego odbędą się w ogrodzie domu Oskara i Zofii Hansenów w Szuminie. Są to drugie, po poświęconych ideom Hansena, warsztaty, podczas których najmłodsza publiczność Muzeum ma okazję zmierzyć się z zabawami i ćwiczeniami projektowanymi przez architektów i artystów w celu trenowania percepcji i poszerzania wrażliwości zmysłowej.

Do udziału w warsztatach zachęcamy dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami. Wyjazd z Warszawy o godz. 10, powrót ok. godz. 17. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy przez formularz zamieszczony na stronie Muzeum na tydzień przed wydarzeniem. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Inne wydarzenia z tego cyklu: