Bródno – nietrudno!

• Bródno – nietrudno!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na ostatnie w tym roku kalendarzowym oprowadzanie i warsztaty w Parku Rzeźby na Bródnie. W ostatnią sobotę października będziemy wspólnie spacerować po Parku, poznając zarówno rzeźby, jak i ich otoczenie.

12:00-13:30

Spacer z audiodeskrypcją i materiałami dotykowymi będzie okazją nie tylko do posłuchania opowieści o rzeźbach, ale również do wspólnego uważniejszego prześledzenia, jakie zmiany zachodzą w parku jesienią.
Prowadzenie: Marta Przasnek, Rafał Lis

13:00-14:30

Warsztat dendrologiczny, czyli wspólne rozpoznawanie drzew. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów poznają ciekawostki dotyczące roślin rosnących w pobliżu Oranżerii oraz przygotują własne atlasy drzew.
Prowadzenie: Iga Kołodziej

14:00-15:00

Warsztaty dla osób ze spektrum autyzmu i/lub niepełnosprawnościami intelektualnymi. Spotkanie poświęcone będzie rzeźbom w Parku oraz sekretnemu życiu drzew, które dzielą z nimi przestrzeń.
Prowadzenie: Rafał Lis

Wszystkie wydarzenia rozpoczynają się przy Oranżerii.

Tym razem miejscem spotkań będzie bowiem nie Domek Herbaciany tylko Oranżeria – obiekt wzniesiony podczas Bródno Biennale, czyli tegorocznej edycji Parku Rzeźby na Bródnie. Od 12:00 do 15:00 będzie można się tam napić gorącej herbaty lub kawy. Podobnie jak w Domku Herbacianym, każda osoba sama decyduje, w jakiej formie odwdzięcza się za poczęstunek.

Oranżeria znajduje się przy zachodnim skraju Parku Bródnowskiego, blisko ciągu pieszego będącego przedłużeniem ulicy Łabiszyńskiej.

Po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby, Muzeum może zorganizować wsparcie wolontariusza w dotarciu na miejsce.

Wydarzenie organizowane w ramach 1. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej.

Iga Kołodziej

architektka krajobrazu, miejska ogrodniczka. Właścicielka pracowni architektury krajobrazu Mint&Lavender, projektuje ogrody i tereny zieleni dla klientów prywatnych i publicznych, buduje zielone instalacje dla instytucji kultury, prowadzi warsztaty ogrodnicze i wykłady.

Marta Przasnek

historyczka sztuki, uczestniczka programu studiów drugiego stopnia „Między Wschodem a Zachodem - historia kultury i myśli”, współprowadzonych przez uniwersytety w Warszawie, Kolonii, Moskwie i Belgradzie. Od września 2015 roku współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie prowadzi oprowadzania i warsztaty dla osób dorosłych. Od 2013 roku opracowuje również teksty audiodeskrypcji dla Muzeum oraz dla Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki.

Rafał Lis

historyk sztuki, animator i społecznik. Koordynator dostępności i edukator w Galerii Labirynt w Lublinie. Mozaikarz, pomysłodawca Społecznej Pracowni Mozaiki. Współpracownik instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Członek międzynarodowej grupy animatorów „Actors of Urban Change”. Laureat 1. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

16:30 Warsztaty Jak uczyć przez sztukę?Warsztaty dla nauczycieli MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty „The Little Melting Pot”warsztaty z Bencem Gyorgim Palinkasem Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Spotkanie Domowa robotaOtwarta Biblioteka Napojów w Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
14:00 Warsztaty Rozmowa z rzeźbamirodzinne warsztaty/spacer Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
Cykl Park Rzeźby na Bródnie Rozdział XIEkomuzeum. Instytucja ze społecznością Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Spotkanie Nieoczywiste sąsiedztwoLetnia Szkoła w Parku Rzeźby Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa