Bożena Keff
oprowadza po wystawie

• (widok wystawy, zdjęcia kolektywu Archiwum Protestów Publicznych i transparentów)

© Guerilla Girls

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na gościnne oprowadzanie po wystawie „Kto napisze historię łez”.

W niedzielę 6 lutego o 14:00 po wystawie oprowadzi dr Bożena Keff.

„Kto napisze historię łez” to wystawa o relacji między kobiecym ciałem a represyjnym prawem. Jej tytuł został zapożyczony z pracy amerykańskiej artystki Barbary Kruger i podkreśla żmudny proces dochodzenia kobiet do swoich praw. Prezentowane na wystawie dzieła starają się przełamać impas, jaki zapanował w debacie nad aborcją, przekroczyć kryzys języka werbalnego i wizualnego. Celem jest wyjęcie tematu aborcji spod władzy politycznych klisz. Artystki opierają się na prawdziwych historiach i wprowadzają do swoich realizacji całe spektrum wizualno-poetyckich odniesień, wyobrażeń i symboli, które oddają złożoność doświadczenia związanego z byciem w ciąży i aborcją.

Na wydarzenie obowiązują zapisy, limit osób: 15.

Na wydarzenie obowiązuje cena biletu normalnego + 1 zł lub cena biletu ulgowego + 1 zł.

Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona w M sklepie w poniedziałek 31 stycznia 2022.

Bożena Keff

poetka, pisarka, literaturoznawczyni, feministka. Jest autorką kilku tomów poetyckich m.in. "Nie jest gotowy" (2000), "Utwór o matce i ojczyźnie" (2008), książek eseistycznych "Postać z cieniem. Portrety Żydówek w polskiej literaturze" (2001) "Antysemityzm. Niezamknięta historia" (2013) i zbioru felietonów "Barykady. Kroniki obsesyjne lat 2000–2006" (2006). Współautorka pierwszego w Polsce studium o homofobii "Homofobia po polsku" (2004).

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: