Biennale Form Niestabilnych
Działania rodzinne

• Biennale Form Niestabilnych

Prace uczestników i uczestniczek działań rodzinnych "Odrzucić statykę. Sztuka i mobilność"

Biennale, z włoskiego “dwuletni”, to wydarzenie artystyczne odbywające się co dwa lata lub trwające dwa lata. Nasze biennale będzie wyjątkowe, ponieważ trwać będzie zaledwie dwie godziny!

Wśród kinetycznych i op-artowych prac prezentowanych w Muzeum nad Wisłą poszukamy inspiracji do stworzenia naszych własnych rzeźb. Zadamy sobie pytania: co sprawia, że dzieła są zmienne? Czy to my wprawiamy je w ruch, czy one nas? Na dwie godziny sala edukacyjna zamieni się w halę produkcyjną form niestabilnych: nietrwałych, chybotliwych, drżących, rozkołysanych, ale też otwierających i angażujących dzieł sztuki. Członkowie rodzin wejdą zaś w role artystów i techników. Może zdobędziemy się wspólnie na odwagę, by na wernisaż naszego biennale zaprosić również nieznajomych, zanim nasze nieustabilizowane formy zupełnie stracą równowagę?