BETON, fattombo oraz Paweł Jasiewicz
Nowe Piętro. Młoda architektura, grafika i wzornictwo

• BETON, fattombo oraz Paweł Jasiewicz

Miesięcznik „Architektura-Murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na drugie spotkanie w tegorocznej edycji cyklu „Nowe Piętro”. To comiesięczne prezentacje młodych architektów, dizajnerów i grafików z różnych środowisk.

Dla twórców to okazja, by przedstawić swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

Gośćmi najbliższego wieczoru będą: pracownia architektoniczna BETON, grafik/typograf fattombo, oraz designer Paweł Jasiewicz.

ARCHITEKTURA

Pracownia BETON założona została w 2007 roku przez Martę Rowińską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Kolegium Mody ASP w Łodzi, oraz Lecha Rowinskiego, absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Projektanci są twórcami projekt drewnianego kościoła we wsi Tarnów - nominowanego do Mies van der Rohe Award, a także ubrań mebli, projektów scenografii, a nawet muzyki filmowej.

GRAFIKA

Tomasz Wojciechowski – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Pod pseudonimem fattombo zajmuje się grafiką użytkową i typografią. Jest autorem krojów pisma fa+font i fat_grid. Zaprojektowana przez niego Cisza ze zdjęciami Waldemara Śliwczyńskiego wyróżniona została w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku 2008.

DIZAJN

Paweł Jasiewicz jest absolwentem Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, studiował projektowanie mebli w Buckingham Chilterens New University w angielskim High Wycombe oraz Politechnice Sejnajoki w Finlandii. Nawiązuje chętnie do rzemieślniczych rozwiązań, wykorzystując tradycyjne materiały, przede wszystkim drewno. Współzałożyciel studia Kompott.