Barbara Kinga Majewska
Koncert Życzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• Barbara Kinga Majewska

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na Koncert Życzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu Barbary Kingi Majewskiej.

Na program koncertu składają się nadesłane przez widzów w odpowiedzi na open call życzenia, wraz z dołączonymi do nich piosenkami. Propozycje zgłoszone przez widzów zostaną opracowane na głos solo i wykonane a capella.

Akt otwartego, jawnego i publicznego wyrażania życzeń z okazji Dnia Niepodległości staje się wykładnią aktualnych pragnień, braków, potrzeb, marzeń i wyznawanych wartości. Pojedyncze głosy stawiają prywatną i osobistą wypowiedź naprzeciw narodowej narracji budowanej wokół słowa „niepodległość”. Dołączona do życzeń piosenka funkcjonuje jako sygnał, motto, groźba, znak, wróżba, intencja, wizja.

Projekt sonduje twórczy potencjał publiczności w budowaniu programu koncertu i bada ramy artystyczne wydarzeń projektowanych na okoliczności świąt narodowych. Koncert Życzeń jest jednocześnie wypowiedzią w dyskusji na temat roli wykonawcy w procesie powstawania muzyki i próbą rozpoznania możliwości interpretacji zadanej rzeczywistości za pomocą głosu.

Koncepcja i wykonanie - Barbara Kinga Majewska

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
Cykl Wejdź w Muzeum! – Dziewczyny Mają Głos8. edycja programu dla osób w wieku 16-19 lat MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Edwin Bendyk oprowadza po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Warsztaty Sto flag na stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobietywarsztaty MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
18:30 Wykład Róża w panteonieTrzy scenariusze dla Róży Luksemburg MUZEUM nad Wisłą, Bistro Powidoki