Bankiet ciał
Noc sylwestrowa w Emilii

• Bankiet ciał

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie serdecznie zapraszają na sylwestrowy „Bankiet ciał”.

W tę noc szklany pawilon Emilia (tymczasowa siedziba Muzeum) w samym sercu miasta zamieni się w zaaranżowaną przez uznaną pracownię architektoniczną WWAA przestrzeń niezwykłego, pierwszego i prawdopodobnie ostatniego w tym miejscu wielkiego balu sylwestrowego. Koncepcja „Bankietu Ciał" nawiązuje do słynnego performansu francuskiej artystki Louise Bourgeois, a przez całą noc na trzech piętrach Emilii występować będą tancerze w kostiumach z najważniejszych performansów i ruchów artystycznych w sztuce XX i XXI wieku.

„Bankiet Ciał” będzie jednak okazją nie tylko do obejrzenia występów tanecznych, ale i jedną z najbardziej wyjątkowych tegorocznych zabaw sylwestrowych. Zagrają: The KDMS (polsko-brytyjskie objawienie indie/pop/boogie), austriacki enfant terrible muzyki elektronicznej Wolfram (a.k.a. Diskokaine, współpracownik m.in. Moby'ego, Hercules and the Love Affair czy Haddaway'a), Lies Vanborm & Tatiana Geysen aka T.Lizzy kolektyw producencko-didżejski z Belgii, lubiane warszawskie DJ'ki Ménage a Trois i szara eminencja polskiej sceny klubowej Artur8. Na start zagra znany z rozrywkowego zacięcia żeński duet didżejski Panny z Wilka. Za bary odpowiedzialny jest hotel Intercontinental, a menu bufetów opracowuje francuska kucharka Sophie Evans (www.creativecatering.pl) - w cenę 200-złotowej wejściówki wliczone są dwa darmowe drinki, kieliszek szampana i przekąski. Co najważniejsze, pieniądze z balu zostaną przekazane na szczytny cel - poszerzenie kolekcji dzieł sztuki powstającego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej o koncepcji:

„Bankiet ciał”, w swej nazwie nawiązujący do słynnego perfomansu francuskiej artystki Louise Bourgeois, „The Body Banquet”. Goście bawić się będą w towarzystwie performerów przebranych m.in. za Katarzynę Kobro, w stroje projektowane przez Sonię Delaunay dla dadaistów, charakterystyczne garnitury brytyjskiego duetu Gilbert i George i wiele innych przełomowych kostiumów. Pieczę nad strojami objął ceniony projektant i współczesny kubista Rafał Kowalski, a akcję choreograficzną przygotowuje znakomita choreografka i tancerka Maria Stokłosa.

Charytatywny cel balu:

„Bankiet ciał” to sylwestrowa zabawa, której towarzyszy szczytny cel. Dochód z balu zasili konto zbiórki publicznej Towarzystwa Przyjaciół Muzeum z przeznaczeniem na zakup dzieł sztuki do kolekcji Muzeum. Cegiełka - w cenie 200zł upoważnia do wstępu na tę wyjątkową, zamkniętą imprezę.

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Pańska 3, 00-124 Warszawa

Ponieważ impreza ma charakter charytatywny, zakupione cegiełki nie podlegają zwrotowi.
Kliknij tu, aby pobrać szczegółowy regulamin imprezy >>

Tu znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania organizacyjne.

Zapytania: bankietcial@artmuseum.pl.

Partnerem artystycznym imprezy jest MYSIA 3, nowy warszawski concept store, który realizuje ideę mody zindywidualizowanej. W styczniu 2013 roku, kostiumy „Bankietu ciał” zaprojektowane przez Rafała Kowalskiego (rezydenta MYSIA 3) zostaną zaprezentowane w przestrzeni ekspozycyjnej na MYSIEJ 3.

Dla gości balu spoza Warszawy hotel Intercontinental przygotował pulę pokoi dwuosobowych ze śniadaniem w promocyjnej cenie 280 zł - na hasło Muzeum. Meldując się w recepcji w dniu 31 grudnia trzeba będzie okazać wykupioną cegiełkę.