Bajki bródnowskie
Gra miejska dla dzieci i dorosłych

fot. Jan Lutyk

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w grze miejskiej towarzyszącej odsłonie nowej rzeźby w Parku Rzeźby na Bródnie.

Zainspirowani bajką „Koziołek Matołek” Kornela Makuszyńskiego i podróżami artysty Pawła Althamera w przebraniu Koziołka Matołka po dalekich kontynentach, zapraszamy wszystkie dzieci, na tajemniczą wyprawę po Parku Rzeźby na Bródnie.

Głównym bohaterem Bajek Bródnowskich jest postać z bajki – wieczny podróżnik– Koziołek Matołek. Wraz z nim wyruszamy w podróż w poszukiwaniu Kosmicznej Majki. Po drodze, na pozór, całkiem zwyczajnej, bo przemieszczać się będziemy miejskim autobusem albo pociągiem skm-ką, być może odnajdziemy nagle, że nasza codzienność potrafi być zaskakująco Inna.

Teren parku, niczym niezbadany kontynent, skrywa miejsca, które będziemy odkrywać jako przybysze z innego świata. Wraz z Koziołkiem Matołkiem dotrzemy do dogońskiej wioski w Mali, a po drodze spotykamy niezwykłą kosmitkę Majkę, która spadła z obłoków. Za pomocą kalejdoskopu ujrzymy jej odległe galaktyki, aż w końcu odkryjemy, że nie dalekie podróże ale nasza wyobraźnia pozwala nam przemierzać przez Nowe, Inne i Wyjątkowe Światy.

Zapisy obowiązkowe. Zbiórka przed Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Emilii Plater 51 o godz. 12.00. Prosimy o zabranie biletów komunikacji miejskiej.

Kasia Domagalska

Szefowa fundacji młodej kultury hopsiup project. Historyczka sztuki, wpółprcuje z pismami o tematyce architektonicznej.

Koziołek

Matołek.

Majka

Pochodzi z Kosmosu, za wiele o niej nie wiemy.